Novoroční koncert Moravského klavírního tria ozvláštní hra na psací stroj

Brno, 15. listopadu 2013 – Rádi kombinujete klasické, kvalitní a ověřené s něčím svěžím a inovátorským? Pokud ano, nenechte si ujít letošní novoroční koncert Moravského klavírního tria. V reprezentativních prostorách brněnského Besedního domu zazní 1. ledna 2014 v 17 hodin výběr toho nejlepšího z hudební klasiky. Kromě toho uslyšíte unikátní vystoupení, které promění psací stroj v jedinečný hudební nástroj. O podrobnostech informoval Jiří Jahoda z pořádající agentury Globart.

trio

Soubor Moravské klavírní trio, tedy Jana Ryšánková na klavír, Jiří Jahoda na housle a Miroslav Zicha na violoncello, pojal novoroční koncert poněkud nekonvenčně. Specialitou letošního koncertu totiž bude interpretace virtuózní skladby pro psací stroj. Členové tria si zamění mezi sebou hudební nástroje, přičemž jeden z nich ten svůj vymění za psací stroj, ze kterého se v jeho rukách stane neuvěřitelný hudební nástroj.

trio1Kromě unikátního vystoupení s psacím strojem si letos umělci k novoročnímu koncertu tradičně přizvali vynikající pěvce, koloraturní sopranistku Martu Reichelovou a barytonistu Romana Hozu. Primárius Moravského klavírního tria Jiří Jahoda ke spolupráci říká: „Vždy se velmi těším na spolupráci s operními hosty, je to pro Moravské trio vítané obohacení repertoáru. Při interpretaci světoznámých operních děl zažíváme velké dobrodružství, které letos bude o to větší, že zahrajeme také skladbu na psací stroj."

V pestrém programu obecenstvo uslyší árie ze světoznámých děl W. A. Mozarta, G. Donizettiho, G. Verdiho, P.I. Čajkovského, J. Ježka a dalších autorů.

Pro náročné posluchače připravili pořadatelé možnost zakoupit vstupenku na slavnostní raut s umělci po skončení koncertu. Dalším bonusem bude možnost hlídání dětí po předchozí domluvě v budově Besedního dobu po dobu koncertu a rautu, aby si také rodiče menších dětí mohli nerušeně vychutnat koncert a vše, co k němu patří.

Stokoruna z každé vstupenky bude věnována Sdružení pěstounských rodin. Děti, které přichází do náhradních rodin, se velmi často potýkají se zdravotním nebo psychickým handicapem. Rodiny se neobejdou bez kvalifikované podpory psychologa a sociálního pracovníka. Sdružení pěstounských rodin poskytuje pomoc desítkám osvojitelských a pěstounských rodin od roku 1995.

Vstupenky na koncert v ceně 390 Kč a vstupenky na slavnostní raut v ceně 590 Kč budou k dostání od 27. listopadu v předprodeji Domu pánů z Lipé na náměstí Svobody.

foto: archiv Globart


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události