Barokní kvarteto v rámci evropského turné zavítá i do Brna

Brno, 29. září 2011 - Maďarský kytarový virtuos, slovenská flétnistka, polská violoncellistka a český houslista, vítězové evropské soutěže Klassic star, zahrají jedinečnou směsici klasických skladeb 4. října v 19.30 hod  v prostorách sálu konventu Milosrdných bratří.

 

partitura

Maďarský kytarový virtuos v oblasti klasické hudby Sándor Mester koncertoval v uplynulých 6 letech ve 12 zemích. Kromě větších koncertů klade MS3 důraz na to, aby se klasická hudba dostala všude, tedy i na taková místa, na kterých doposud nebyla přístupná: do škol, do malých obcí a malých měst. V letošním roce zorganizoval v Maďarsku pod názvem „Concert for Roma” sérii koncertů po takových malých obcích, ve kterých žije mnoho romského obyvatelstva. V dubnu koncertoval se svou koncertní sérií Bakfark-Bartók na Slovensku, na Ukrajině, v Rumunsku a v Srbsku. V letních měsících odehrál více než padesát koncertů v malých obcích a městečkách v Čechách.

Jako hudebník pocházející ze středovýchodní Evropy si uvědomuje, jak obtížné je, aby se mladí hudebníci dostali ke koncertním příležitostem a aby mohli své umění předvést i v jiných zemích. A právě to je na počátku kariéry klasických hudebníků nejdůležitější pro to, aby mladí hudebníci získali vlastní zkušenosti na pódiu a aby jejich jméno bylo známé i v širších kruzích. Proto se zrodila myšlenka hudební soutěže Klassik Star on-line, která byla vypsána pro slovenské, české, polské hudebníky.  Vítězem soutěže se stala slovenská flétnistka Simona Pingitzerová, polská violoncellistka Aleksandra Pykaczová a český houslista Jakub Junek. Hudební formace MS3 Baroque Ensemble doplněná maďarským kytarovým virtuosem Sándorem Mesterem tak koncertuje v zastoupení členských států V4 (Polsko, Česko, Slovensko a Maďarsko). Hudebníci odehrají 12 koncertů ve čtyřech zemích. Na koncertech vystupuje každý hudebník sólově a zahrají také všichni společně. Hostem závěrečného koncertu turné v Budapešti bude slovenská flétnistka Ivica Gabrišová Encingerová.

Mladý polský hudební skladatel Dariusz Przybylski složil pro kvartet speciálně pro tuto příležitost a pro toto turné skladbu. Skladba s názvem „Discours 3” – bude mít premiéru právě na tomto turné.

„S hudebníky jsem se zatím osobně nesetkal, neznám je, v kontaktu jsme pouze formou e-mailů. Viděl jsem je hrát na videozáznamu na webových stránkách youtube, jsou to vynikající hudebníci. Velkou radost mám z toho, že nám Dariusz Przybylski složil skladbu. Na turné se nesmírně těším! – řekl Sándor Mester, producent turné.”


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události