Kino Art připravilo na listopad novinky pro rodiče s dětmi i příznivce baletu

Brno, 11. listopadu 2013 - Brněnské Kino Art rozjíždí tento týden hned několik novinek, které potěší zejména rodiče s dětmi. V rámci projektu Art dětem připravilo kino ve spolupráci s centrem Loučka dětské dílny nebo hlídání dětí. V listopadu navíc začíná i sezóna moskevského baletního souboru Bolšoj Teatr, kterou si budou moci užít i brněnští diváci prostřednictvím přímých přenosů v Kině Art.

art deti

Malé návštěvníky budou od 9. listopadu během sobotních představení hlídat zkušené lektorky z centra Loučka. Ty je mohou (v případě zájmu) po projekci vzít do svých prostor v budově kina, kde bude probíhat workshop a hrací aktivity na motivy právě zhlédnutého filmu. „Nabídka výtvarné dílny Loučka zahrnuje širokou paletu technik, které jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, a jejich náročnost lze přizpůsobit pokročilosti návštěvníků. Při tvoření navíc děti intenzivně vnímají nové podněty, rozvíjí jemnou motoriku, ale i estetické cítění nebo sociální kontakt s vrstevníky," říká vedoucí centra Petra Loučková. Dílna je samozřejmě volitelná a rodiče mohou rovněž s dětmi zůstat i během představení. Pokud však budou chtít využít volné odpoledne a posedět si například v kavárně Art, nabízíme jim vstupenku na projekci i s dílnou pro jedno dítě za jedinečnou cenu 120 Kč.

Rodiče s dětmi mohou i nadále každou středu navštěvovat představení MIMIkiNA, jejichž začátky se v listopadu přesouvají již na 15.30 hod. Další novinkou je možnost hlasování formou Filmjukeboxu i v rámci MIMIkiNA – na každý měsíc bude uvedeno deset nominací, z nichž si diváci budou moci postupně každý týden vybrat svého favorita. Více informací o hlasování a programu cyklu MIMIkiNO naleznete na oficiálních stránkách kina.

Program oživí přímé přenosy Bolšoj Teatru

baletPosledním listopadovým překvapením jsou přímé přenosy z baletních představení moskevského Bolšoj Teatru. První z nich proběhne v neděli 24. listopadu od 16.45 hod. ve Velkém sále Kina Art. Na programu je představení Korzár, romantický dobrodružný příběh z exotického prostředí, který vypráví o lásce otrokyně Medory a piráta Konráda. Diváci se mohou těšit na 120 tanečníků, slavné pas de deus nebo na působivé bojové scény s piráty v choreografii Alexeje Ratmanského a Jurije Burlaky. Cena jednoho představení je 270 Kč, pro seniory a studenty 250 Kč. Při koupi vstupenek na 4 a více představení činí cena jedné vstupenky 200 Kč. S Bolšoj Teatr se diváci budou moci v Artu setkávat po celou sezónu, tedy až do konce března příštího roku.

foto: archiv kina Art


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události