Kino Art slaví sté výročí rekonstrukcí, otevře až v září

Brno, 27. března 2019 – Kino Art 24. března oslavilo 100 let od svého otevření a dělá to tím nejtypičtějším způsobem: rekonstrukcí. Kino bylo často zavřeno, a pokud bychom tuto dobu sečetli, vyjde nám 22 let. Stoleté výročí tedy oslaví patřičně, v již tradičním stylu Kina Art! A hodně štěstí Artu popřejeme až při jeho znovuotevření v pátek 13. září.

letni kino brno stred 2018 let

Poprvé byl Art zavřený už tři roky po svém vzniku, a to kvůli přestavbě z důvodu zvýšení kapacity. Nepromítalo se také několik měsíců v roce 32 a 33, kdy bylo kino nejdříve přestavováno z důvodu úpravy promítárny a také kvůli změnám nezbytným pro uvádění zvukových filmů. Několik měsíců bylo postupně zavřeno i v letech 36–38, v roce 42 dokonce dvakrát – v únoru z důvodu projekce zakázaného filmu a v létě z důvodu další přestavby. V roce 46, 50 a 59 pokračovaly drobnější úpravy, k nejdelšímu uzavření kina došlo v letech 73–91, kdy byl Art přestaven a vzkříšen do dnešní podoby, aby mohl být od května 2017 znovu rekonstruován.

„Dočasné“ působiště na Pekařské a Radnické ulici
Kino mělo krátkou dobu rekonstrukce, původně plánované do září 2017, přečkat v sociálním reaktoru Distillery na Pekařské, kde odstartovalo „letní“ projekt. Poté se však místo návratu na Cihlářskou přesunulo do provizorních prostor v rámci Galerií TIC na Radnickou 4, kde oproti původnímu plánu působí podstatně déle a promítat zde bude až do léta. Přes nižší technickou vybavenost i omezenou kapacitu si sem ale diváci našli cestu a v centru města tak vzniklo velmi komfortní a útulné klubové kino, které vedle pravidelných projekcí nabízí i festivalové akce a projekce s hosty.

Arttaké začal pořádat pop up projekce, tedy promítání na nekinových místech se speciálními tituly a programem. A rozhodně s nimi ještě nekončí!Diváci se mohou těšit na řadu akcí, a to například ve vile Löw-Beer (9. 4. s filmem Eva tropí hlouposti), či projekci na palubě lodi Brněnské přehrady nebo speciální promítání v jeskyních Moravského krasu.

Návrat na Cihlářskou naváže na poslední projekci před rekonstrukcí, a to na maraton HarryhoPottera. V rámci návratu do Artu na Cihlářskou a stoletého výročí proběhne non-stop maraton 100 let – 100 hodin filmů v obou sálech kina (13.–15. 9.). Program bude tvořen oblíbenými hity z dějin kinematografie (BladeRunner, Smrtonosná past a další) a také filmy, které Kino Art vzhledem k rekonstrukci nemohlo promítat. Program propojí myšlenku stoletého výročí kina i oslavu návratu do Artu. „Když všechno dobře půjde, otevřeme 13. září, ale je to pátek,“ uzavírá Milan Šimánek, vedoucí Kina Art.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...