Masarykova univerzita vrací život do kina Scala

Brno, 8. října 2013 - Do brněnského kina Scala se od 14. října po téměř dvou letech vrátí diváci. Provoz někdejšího kina ve správě příspěvkové organizace města obnoví Masarykova univerzita ve spolupráci se společností Aeropolis, která zajistí celoroční program filmové produkce. Masarykova univerzita, jež si kino po jeho uzavření od města pronajala, ho bude využívat pro odborné aktivity. Nové zrekonstruované univerzitní kino Scala tak bude sloužit studentům, akademikům i široké veřejnosti.

Scala1

„Vracíme život kinu s bohatou historií. Univerzita ho využije pro výuku a další akademické aktivity, veřejnost získá nový kulturní stánek nabízející víc než komerční zábavu. Univerzitní kino Scala se tak stane místem pro setkávání studentů, akademiků a všech, kteří v Brně bydlí, studují, pracují, či sem jen zavítají,“ řekl rektor MU Mikuláš Bek.

Studenti Masarykovy univerzity se do tvorby programové nabídky kina aktivně zapojí v rámci projektu Studentské kino. Budou zajišťovat pravidelné projekce spojené s odbornými úvody, besedami a dalšími aktivitami. Konkrétní výukové kurzy připravuje pro Scalu Filozofická fakulta MU a Univerzita třetího věku MU. Kinosál bude sloužit i pro akademické obřady, jako jsou imatrikulace, promoce nebo předávání čestných doktorátů. Foyer oživí výstavy studentských prací.

Pro veřejnost se budou promítat minimálně dvě představení denně a chybět nebudou ani nezvyklé programové formáty. Diváci se mohou těšit na velmi kvalitní projekce ve vysokém rozlišení, vybraná představení bude dokonce možné sledovat ve 3D. Náklady na rekonstrukci kina hradí město Brno z částky, kterou od univerzity obdrží formou dlouhodobého nájmu do konce roku 2033.

(red)


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události