Muzea a galerie v sobotu otevřou i v noci

Brno, 15. května 2013 - I v letošním roce se jedna květnová sobotní noc v Brně promění ve svátek muzeí a galerií. V noc, kdy se pro vás po setmění otevřou oblíbené brněnské i mimobrněnské kulturní instituce a ožije večerní a noční Brno. Brněnská muzejní noc 2013 připadá na sobotu 18. května.

brnenska-muzejni-noc

Tato jedinečná akce se uskuteční již podeváté a neutuchající zájem návštěvníků organizátory stále přesvědčuje, že Brněnská muzejní noc má v mapě brněnských kulturních akcí své nezastupitelné místo. Všechny instituce se proto snaží vytvořit příjemnou atmosféru, vymyslet pestrý doprovodný program a ukázat, že muzea, galerie a ostatní instituce jsou tu pro vás.

V sobotu 18. května od 18 hodin až do půlnoci nezůstávejte doma a zapojte se i vy do dění, které Brněnská muzejní noc nabízí! Letos můžete navštívit celkem patnáct brněnských i mimobrněnských muzeí a galerií, které se již tradičně zapojují co dění muzejní noci. Vybrat si můžete z programu Moravské galerie v Brně, Technického muzea v Brně, Muzea města Brna, Moravského zemského muzea, Muzea romské kultury, Domu umění města Brna, Mendelova muzea MU, Muzea Brněnska (Předklášteří, Rajhrad, Prace), Diecézního muzea, Národního památkového ústavu, ú. o. p., v Brně, Knihovny Jiřího Mahena v Brně, Turistického informačního centra města Brna, Červeného kostela, Galerie HaDivadla a v letošním ročníku i zcela nového hosta – Filharmonie Brno.

Kromě pestrého programu v podobě výstav, komentovaných prohlídek, jarmarků, workshopů, koncertů, přednášek či divadelních představení vás čeká překvapení v podobě svítících předmětů, které jistě potěší návštěvníky všech věkových kategorií a přispějí k ozvláštnění této kouzelné noci.

Devátý ročník Brněnské muzejní noci bude zároveň tím prvním, kdy budou všechny instituce vybírat společné vstupné ve výši dvaceti korun. Tento symbolický poplatek zaplatíte v první instituci, kterou navštívíte, dostanete identifikační náramek a vstupy do všech dalších objektů pak máte zdarma. Placení vstupného se netýká dětí do výšky 130 centimetrů, ty mají program muzejní noci zdarma. Veškeré informace o programu a dění letošní Brněnské muzejní noci najdete na webových stránkách www.brnenskamuzejninoc.cz a facebooku BMN, dále v programových brožurkách, ale i v informačním autobusu, který bude několik dní před akcí stát na náměstí Svobody.

Posviťte si na umění v sobotu 18. května!

Foto: archív MG

 


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události