Muzea a galerie v sobotu otevřou i v noci

Brno, 15. května 2013 - I v letošním roce se jedna květnová sobotní noc v Brně promění ve svátek muzeí a galerií. V noc, kdy se pro vás po setmění otevřou oblíbené brněnské i mimobrněnské kulturní instituce a ožije večerní a noční Brno. Brněnská muzejní noc 2013 připadá na sobotu 18. května.

brnenska-muzejni-noc

Tato jedinečná akce se uskuteční již podeváté a neutuchající zájem návštěvníků organizátory stále přesvědčuje, že Brněnská muzejní noc má v mapě brněnských kulturních akcí své nezastupitelné místo. Všechny instituce se proto snaží vytvořit příjemnou atmosféru, vymyslet pestrý doprovodný program a ukázat, že muzea, galerie a ostatní instituce jsou tu pro vás.

V sobotu 18. května od 18 hodin až do půlnoci nezůstávejte doma a zapojte se i vy do dění, které Brněnská muzejní noc nabízí! Letos můžete navštívit celkem patnáct brněnských i mimobrněnských muzeí a galerií, které se již tradičně zapojují co dění muzejní noci. Vybrat si můžete z programu Moravské galerie v Brně, Technického muzea v Brně, Muzea města Brna, Moravského zemského muzea, Muzea romské kultury, Domu umění města Brna, Mendelova muzea MU, Muzea Brněnska (Předklášteří, Rajhrad, Prace), Diecézního muzea, Národního památkového ústavu, ú. o. p., v Brně, Knihovny Jiřího Mahena v Brně, Turistického informačního centra města Brna, Červeného kostela, Galerie HaDivadla a v letošním ročníku i zcela nového hosta – Filharmonie Brno.

Kromě pestrého programu v podobě výstav, komentovaných prohlídek, jarmarků, workshopů, koncertů, přednášek či divadelních představení vás čeká překvapení v podobě svítících předmětů, které jistě potěší návštěvníky všech věkových kategorií a přispějí k ozvláštnění této kouzelné noci.

Devátý ročník Brněnské muzejní noci bude zároveň tím prvním, kdy budou všechny instituce vybírat společné vstupné ve výši dvaceti korun. Tento symbolický poplatek zaplatíte v první instituci, kterou navštívíte, dostanete identifikační náramek a vstupy do všech dalších objektů pak máte zdarma. Placení vstupného se netýká dětí do výšky 130 centimetrů, ty mají program muzejní noci zdarma. Veškeré informace o programu a dění letošní Brněnské muzejní noci najdete na webových stránkách www.brnenskamuzejninoc.cz a facebooku BMN, dále v programových brožurkách, ale i v informačním autobusu, který bude několik dní před akcí stát na náměstí Svobody.

Posviťte si na umění v sobotu 18. května!

Foto: archív MG

 


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události