Mňága a Žďorp vyráží s Vypsanou fixou na společné turné. Zastaví se i v Brně

Brno, 15. března 2013 – Mňága a Žďorp a Vypsaná fixa, dvě velká jména tuzemské hudební scény spojily své síly a vyrazily na společné turné. S koncertní šňůru nazvanou Tugedr Tůr se obě kapely zastaví 28. března také v brněnském klubu Fléda. Turné je příslibem nejen vzájemných cover verzí největších hitů, ale i hudebních fúzí, informoval Ivo Pezlar z klubu Fléda.

mnaga fixa

„Ve dvou se to lépe táhne, jak na podiu, tak v zákulisí," vysvětluje Michal „Márdi" Mareda, hlas Vypsané fixy, rozhodnutí vydat se na společné turné. A proč právě s Mňágou a Žďorpem? „Všechno odstartoval pražský koncert s Mňágou, kde jsme hráli jejich písně, oni naše. Nakonec jsme hráli všichni dohromady. Bylo to velice osvěžující a vtipné," dodává Márdi. Odtud také pochází název celé šňůry Tugedr Tůr („together tour") čili společné turné.

Vypsaná fixa nedávno vydala nový videoklip k písni Schovaná z poslední desky Detaily, který připravil Daniel „Mejn" Oravec, basák kapely. Příjemným překvapením byla jistě i jejich nominace na Českého lva za hudbu k filmu Čtyři slunce režiséra Bohdana Slámy. Není ani žádným tajemstvím, že Fixa příští rok oslaví své dvacetiny vydáním nového alba.

O nic méně nabitý program ovšem nalezneme i u Mňágy a Žďorp. Jen v minulém roce jsme od nich viděli hned tři releasy (Dáreček, Dáreček 2 a Výhledově) včetně DVD s dokumentem od Marcela Nevína. A to vše v rámci jejich oslav 25. narozenin. „Během Tugedr Tůr se pokusíme naše dvě hudební tělesa propojit tak, aby se jejich síla sečetla a ve vrcholných okamžicích až násobila," vzkazují hudebníci z „Mňágy" fanouškům.

(red)


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události