Mňága a Žďorp vyráží s Vypsanou fixou na společné turné. Zastaví se i v Brně

Brno, 15. března 2013 – Mňága a Žďorp a Vypsaná fixa, dvě velká jména tuzemské hudební scény spojily své síly a vyrazily na společné turné. S koncertní šňůru nazvanou Tugedr Tůr se obě kapely zastaví 28. března také v brněnském klubu Fléda. Turné je příslibem nejen vzájemných cover verzí největších hitů, ale i hudebních fúzí, informoval Ivo Pezlar z klubu Fléda.

mnaga fixa

„Ve dvou se to lépe táhne, jak na podiu, tak v zákulisí," vysvětluje Michal „Márdi" Mareda, hlas Vypsané fixy, rozhodnutí vydat se na společné turné. A proč právě s Mňágou a Žďorpem? „Všechno odstartoval pražský koncert s Mňágou, kde jsme hráli jejich písně, oni naše. Nakonec jsme hráli všichni dohromady. Bylo to velice osvěžující a vtipné," dodává Márdi. Odtud také pochází název celé šňůry Tugedr Tůr („together tour") čili společné turné.

Vypsaná fixa nedávno vydala nový videoklip k písni Schovaná z poslední desky Detaily, který připravil Daniel „Mejn" Oravec, basák kapely. Příjemným překvapením byla jistě i jejich nominace na Českého lva za hudbu k filmu Čtyři slunce režiséra Bohdana Slámy. Není ani žádným tajemstvím, že Fixa příští rok oslaví své dvacetiny vydáním nového alba.

O nic méně nabitý program ovšem nalezneme i u Mňágy a Žďorp. Jen v minulém roce jsme od nich viděli hned tři releasy (Dáreček, Dáreček 2 a Výhledově) včetně DVD s dokumentem od Marcela Nevína. A to vše v rámci jejich oslav 25. narozenin. „Během Tugedr Tůr se pokusíme naše dvě hudební tělesa propojit tak, aby se jejich síla sečetla a ve vrcholných okamžicích až násobila," vzkazují hudebníci z „Mňágy" fanouškům.

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události