Fléda chystá mikulášskou nadílku

Brno, 5. prosince 2012 – Tradiční „Mikulášská" kulturní nadílka čeká všechny návštěvníky Flédy ve středu 5. prosince. Návštěvníci klubu se mohou těšit na slavné anglické kabaretní trio Tiger Lillies, nadějné Kluky z marmelády a slovenskou kapelu Walter Schnitzelsson. A aby toho nebylo málo, uskuteční se ve velkém sále premiéra krátkého filmu od Marka Jakubíčka "La Bolsche Víta!".

tigerlillies

Tiger Lillies do Brna zavítají poprvé v jejich třiadvacetileté kariéře. Divákům představí své pojetí pouliční opery, předválečného kabaretu, francouzského šansonu, cikánských písní a odkazů na Jacquese Brela a Bertholda Brechta. Vše s pořádnou dávkou makeupu a humoru, v temných písních plných černého humoru a ironie.

Před vystoupením Tiger Lillies se bude v premiéře promítat krátký film „La Bolsche Víta!", pojednávající o srpnu 1968, režiséra, scénáristy a producenta Marka Jakubíčka. Film je úzce spjatý právě s Tiger LIllies, kteří mladého filmaře potkali na pražské oslavě narozenin Marka Vašuta a jeho práce se jim zalíbila natolik, že propůjčili do filmu svou hudbu.

Po skončení programu v hlavním sále začne na malé scéně pravidelná akce s názvem Madnessday, která představuje málo známé a kvalitní kytarové projekty. Tentokrát se představí talentovaná slovenská kapela Walter Schnitzelsson, která se nebojí experimentovat. Kapelu charakterizují koncerty nabité pozitivní energií. Na závěr zahrají Kluci z marmelády, jejichž elektropunk v sobě spojuje spoustu vlivů od Smashing Pumpkins, přes Does It Offend You, yeah? až k Hadouken, to vše ovšem s certifikátem DIY.

Návštěvníky také čeká překvapení na baru. Vstupenky na Tiger Lillies stojí v předprodeji 340 Kč, na místě 390 Kč. Vstupné na Madnessday činí 50 Kč na místě.

Zdroj: Fléda, redakčně upraveno.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události