UDG pokřtí v Brně nové album Akrobat

Brno, 6. prosince 2012 – Po tříleté pauze od vydání Autoportrétu vypouští kapela UDG do světa nové album Akrobat. V Brně se slavnostní křest uskuteční 6. prosince na Flédě, kde se kapela zastaví v rámci stejnojmenného turné. Fanoušci se mohou těšit na dlouhý koncertní set složený z hitů i novinek, dva hosty a speciální scénu.

udg_kapela_promo

Na svém v pořadí již čtvrtém albu Akrobat vzdávají UDG holt pop-rockové melodičnosti, která jde ruku v ruce s textové bohatostí inspirovanou životy jejich vrstevníků. Nové album vznikalo pod produkčním dohledem Armina Effenbergera (Cartonnage), jehož přítomnost posunula zvuk desky na zcela novou rovinu.

K novému albu bylo přizváno i několik hostů, např. v titulní skladbě Akrobat se představí Ota Klempíř (J.A.R.), v duetu Etoile zazní hlas Ivy Frühlingové a v Rozezpívání předvede svůj pěvecký um Barbora Hájková. Hitová skladba Pádové otázky se pak může pochlubit vlastním videoklipem (režie Vladimír Okánik), ve kterém si střihl cameo Vašek Bláha (Divokej Bill).

Ke křtu desky byly přizvány hned dvě kapely. První z nich je havířovská skupina Nebe, nominovaná na Objev roku 2012 v anketě Český slavík. Letos vydávají své debutové album Legosvět, k čemuž výrazně napomohl i Richard Krajčo, další slavný havířovský rodák.

Druhou předkapelou je rocková skupina Enter z Hradce Králové. Dali se dohromady v roce 2004, a to převážně spojením muzikantů z různých královéhradeckých kapel. Své první album Temný stránky vydali v roce 2009 a momentálně pilně pracují na vydání své druhé desky.

Zdroj: Fléda, foto: UDG


Související články: