Fléda přivítá finále soutěže Slam poetry

Brno, 28. listopadu 2012 – Finále celostátní soutěže Slam poetry 2012 v netradičním přednesu autorských textů bude hostit brněnský klub Fléda v sobotu 1. prosince. Již podesáté v něm autoři-performeři zabojují o přízeň publika nejen obsahem, ale také formou svého sdělení. Večerem, který začíná ve 20.00, provede Jakub Žáček.

slam_poetry

Při slam poetry je hlavním posuzovatelem tříminutového výkonu soutěžícího publikum. Lidé tak mohou během produkce dávat najevo svoji nelibost či souhlas. Tyto reakce jsou ve slam poetry velmi vítané, protože dodávají vystoupení akčnost a dynamiku. Pěti až desetičlennou Porotu obvykle vybírá konferenciér nebo další organizátor soutěže náhodně přímo z přítomného publika před zahájením soutěže. Každý z porotců hodnotí účastníka soutěže body od 0 do 10. Za překročení časového limitu tří minut a použití rekvizit mohou být soutěžící penalizováni.

Soutěž se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Statutárního města Brna, Nadace Intentio a Advokátní kanceláře Tomáš Rašovský.

Vstupné činí 100,- Kč v předprodeji, na místě 120,- Kč.

Zdroj: Klub Fléda, foto: Andreas Grimm, archiv slampoetry.cz


Související články: