Vlci z Umakartu zavyjí u dveří Flédy

Brno, 14. listopadu 2012 - Po skladbě Půlnoční, velehitu (nejen) minulých vánoc, o sobě dává česká „all-stars“ kapela Umakart znovu vědět zbrusu novou deskou Vlci u dveří, na kterou fanoušci netrpělivě čekali dlouhých osm let. A ve středu 21. listopadu budete možnost poslechnout si hity populární kapely i na brněnské Flédě.

umakart_2012_bara_prasilova

Když se Umakart dali dohromady, málo kdo jim tehdy předpovídal dlouhé trvání. Ono se není ani čemu moc divit, pokud se vám sejdou takové osobnosti jako Jaromír Švejdík (Priessnitz), Jan P. Muchow (Ecstasy Of Saint Theresa) a Dušan Neuwerth (Tata Bojs), každý by spíše čekal, že si spolu chvíli zablbnou na jednom pódiu, a pak se rozutečou zase zpátky ke svým „mateřským“ kapelám. Jak už ale dnes víme, tak se naštěstí nestalo. Umakart časem neztratili nic ze své pevnosti a od svého debutového alba Manuál (2004) se naopak stávají bytelnějšími a flexibilnějšími než kdy předtím.

„Jsme sami zvědaví, kde se tohle zastaví. Zdá se, že Umakart je hodně lákavý a inspirativní materiál,“ dodává Jaromír Švejdík. Úspěch filmu Alois Nebel a jejich balady Půlnoční s Václavem Neckářem také rozhodně ničemu neuškodil.

Po osmi letech od svého prvního alba nyní přichází Umakart s druhou deskou nazvanou Vlci u dveří. Jaká je? „Celá deska je hodně paneláková. Sídliště, herny, divný týpci, divný lásky. A mezi tím vlci, co čekaj na každou tvoji slabost a chybu, aby tě mohli roztrhat na kusy. Nic krásnýho na první pohled. Ale všichni to prostředí důvěrně známe a máme ho pod kůží. Trochu nostalgie, a trochu žhavá skutečnost,” říká Jaromír Švejdík aka Jaromír 99 a dodává, „Je to takovej městskej folklór. Včetně krojů.“

Umakart novou desku Vlci u dveří, na které se mj. objeví také letní singl A venku zase prší, podpoří i podzimním turné, které dorazí na Flédu 21. listopadu. Jako host vystoupí Jan Těsnohlídek a v roli předkapely se objeví indie-popový Ille, jejichž zpěvačku Olgu Königovou můžete zaslechnout i na jejich novém albu.

Cena: předprodej 240 Kč / na místě 290 Kč, Indies, DPL, Fléda báreček, SMSticket.cz, Ticketstream, Ticketportal

Zdroj: Fléda, foto: Bára Prášilová


Související články: