Koncert kapely Medicimbal nabídne originální spojení cimbálu a rocku

Brno, 16. srpna 2012 -  Originálním spojením cimbálu a rockové kapely s plným pěveckým nasazením dosahuje kapela Medicimbal zcela jedinečného zvuku a energie. Ve své hudbě tato kapela obecně spojuje duši lidové písně s aranžemi inspirovanými moderními žánry. Na akcích, kde účinkuje, sklízí nebývalý úspěch pro svoji bezprostředně vyzařující energii, komunikaci s publikem a kvalitní pěvecké a hráčské výkony. Brněnskému publiku Medicimbal zahraje ve středu 29. srpna od 19.30 na Radnické ulici č. 4.

Publikum-koncert-01

Široký repertoár je vystavěn od lidových písniček přes etnické a taneční skladby až k novodobým hitům od interpretů jako jsou U2, R.E.M., ABBA, Pink Floyd, Beatles a další. Vše v originálním znění. Skupina je specifickým výkvětem moravské hudebnosti a pro svou energičnost, komunikativnost a schopnost vytvářet nápadité hudební plochy je zvána nejen na různé festivaly a slavnosti, ale také na vernisáže, obřady a podobné příležitosti.

Účinkovala mj. na koncertě s Donnou LEWIS (Praha, Žofín) a na akcích jako jsou Brněnské Vánoce, Velkopavlovické vinobraní, Pálavské vinobraní, Otevírání lázeňské sezóny (Teplice, Léčebné lázně Bohdaneč), Premiéra filmu 2BOBULE (Bratislava), Vinař roku 2009 a 2010 (Praha) a mnoha dalších.

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články: