Střelické strunobraní láká na koncerty a rodinný program

Brno, 10. května 2012 – Střelice u Brna přivítají ve dnech 15. a 16. června 2012 již desátý festival nazvaný Střelické strunobraní. Jedná se o odrůdovou přehlídku kapel vybíraných napříč žánry, i když upřímně řečeno, festival vyšel původně z country-folkové dramaturgie. Ta se ale postupně rozevřela i jiným odvětvím muziky, jako je například ethno, blues, alternativa, rocku, funky a další.

strunobrani

„V letošním jubilejním roce jsme se rozhodli pozvat kapely, se kterými nám bylo za uplynulá léta dobře. Bohužel ne všechny oslovené zahrají," říká hlavní organizátor Josef Machát a dodává: „Pochopitelně ale, jak je ostatně naší tradicí, necháme ochutnat posluchače i nové kapely a styly hudby, které u nás nikdy nezahrály."

Festival bude zahájen v pátek 15. čevna v 19:00 na scéně Radia FOLK. Objeví se na ní jihlavská Honzíkova cesta, žánrově nevyzpytatelné Šantré, dnes už beatfolková Epy De Mye, mladá Bujabéza a řádivý Hromosvod z Prahy.

Hlavní a nejnabitější program na návštěvníky ale čeká v sobotu 16.6. Ve 13:00 souběžně startuje prodejní Jarmark řemesel, Divadelní scéna pro děti a pochopitelně scéna hudební – KORUNOVAČNÍ. V minulosti byla tato scéna soutěžní, při výročí si tedy představíme postupně její vítěze a účastníky. Hrát bude kapela Ibatak a Omičtí Bardi, brněnská Bakama, Pocity a nesmíme zapomenout na přažskou RíRu hrající irskou muziku.

„Snažíme se připravovat rodinný festival určený opravdu všem. Nesporným důkazem toho je mimo jiné bezbariérový přístup, místnost pro kojení, nekuřácké hlediště, stanové městečko, dětské hřiště, či výše vstupného. Jediný komu je přístup z bezpečnostních důvodů odepřen jsou domácí mazlíčci, tedy zvířata všeho druhu," říká Machát.

Těsně před hlavním večerním programem udělí pořadatelé čestné Doživotní vstupenky lidem, kteří se podle jejich názoru zasluhují o rozvoj a propagaci muziky malých žánrů. Pak už první hudební číslo Lada Šimíčková a Ivo Cicvárek odstartují hudební scénu – VÝBĚR Z BOBULÍ. Po nich se na podiu postupně vystřídá valašská Tabáskova partyja, temperamentní africké rytmy bubnující Spálený sušenky, hlavní host Strunobraní kapela ČANKIŠOU, ostravská Acoustic Irish, neokoukané Karpatské horké ze Slovenska a hradrocková skupina Quanti Minoris.

„Festival je nekomerční, pořadatelé pracují bez nároku na odměnu, neklademe si za cíl zisk ale dobrý pocit návštěvníka a muzikantů, nabízíme ryze moravské produkty jako víno, domácí pochutiny ze zabíjačky a pálenky," říká Machát „Věříme, že přirozená domácí atmosféra, nabitý program a dobré občerstvení Vás přilákají 15. a 16.6. do Střelic u Brna, nebo alespoň na naše webové stránky www.strelickestrunobrani.cz," přeje si Machát.

Festival Střelické strunobraní je pořádán ve dnech 15. a 16.6. 2012 Sdružením občanů pro kulturu – Sešlost.

(red), foto: archiv pořadatelů


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...