Dopravní podnik Brno nejsou jen stroje, ukázal křest podnikového kalendáře

Brno, 1. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Dopravní podnik města Brna ve čtvrtek představil svůj kalendář pro příští rok. Kalendář prezentuje 12 různých profesí, se kterými se může člověk v dopravním podniku setkat, řekl autor fotografií Jiří Salik Sláma. "Cílem je ukázat, že dopravní podnik nejsou jen stroje, ale především lidé," řekla mluvčí podniku Linda Škrancová. Dodala, že výtěžek z prodeje kalendáře DPMB věnuje občanskému sdružení Vodicí pes.

DPMB-kalendar-2012

V kalendáři, který vznikal zhruba tři měsíce, jsou zastoupeny jak profese řidičské tak i servisní (karosář, lakýrník, elektromontér), ale i kancelářské (sekretářka, konstruktér jízdních řádů). Zobrazeni jsou i lidé, jejichž povolání je typické pro MHD, jako jsou revizorka nebo prodejkyně v pokladně. "V kalendáři nejsou žádní modelové nebo modelky, jsou to opravdoví zaměstnanci, jejichž příběh je navíc popsán na zadní straně kalendáře," poznamenal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Podle mluvčí podniku Lindy Škrancové je vydání kalendáře začátkem projektu, ve kterém bude DPMB představovat veřejnosti rozmanitost práce uvnitř podniku. "V Dopravním podniku pracuje okolo 2700 lidí, je tady rozhodně více než dvanáct profesí. Zajímavosti, fotografie a informace z našeho provozu chceme cestujícím ukázat přímo ve speciální tramvaji, která bude každý měsíc věnována právě jednomu pracovišti," doplnil Havránek.

Autorem fotografií je Jiří Salik Sláma, grafické úpravy provedla Alena Helia Figurová. Kalendář je možné zakoupit v Informační kanceláři DPMB na Novobranské ulici za 200 korun. Výtěžek z prodeje dostane občanské sdružení Vodicí pes.

Základní posláním brněnského občanského sdružení Vodicí pes je pomoc nevidomým lidem, kteří se prostřednictvím služby vodicích psů zařazují do běžného života ve společnosti.

Jiří Nováček, foto repro: DPMB

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
192021232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události