V Brně se v lednu 2012 představí projekt ABBA The Show

Praha/Brno, 7. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Projekt ABBA The Show zavítá opět do České republiky. Tentokrát se představí 25. ledna 2012 v brněnské hale Vodova, sdělil v pondělí Petr Novák ze společnosti Live Nation. "Není absolutně pochyb, že jde o nejautentičtější ABBU dnešní doby. Zásluhu na této skutečnosti mají bezesporu také dřívější členové originální skupiny ABBA, kteří v ABBA The Show vystupují," uvedl Novák. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji sítě Ticketpro za 690 korun.

Fanousci-publikum-koncert

Show vychází z původního příběhu skupiny ABBA od jejích začátků v soutěži Eurovize až po cestu ke slávě. V čele projektu stojí saxofonista Ulf Andersson a kytarista Janne Schaffer, kteří patřili mezi dřívější členy skupiny.

V rámci dvouhodinového vystoupení zazní nejznámější skladby, jako jsou například Waterloo, S.O.S, Mamma Mia, Honey, Honey, Knowing Me, Knowing You, Chiquitita nebo Dancing Queen.

Švédská skupina ABBA se proslavila v 70 a 80. letech. V roce 1974 zvítězila ve finále mezinárodní hudební soutěže Eurovize se skladbou Waterloo. Čtyřčlenná kapela ohlásila konec kariéry v roce 1982. Mezi členy patřili Agnetha Åse Fältskog, Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson a Björn Ulvaeus. Ačkoliv kapela již dlouhou dobu nevystupuje, tak dodnes prodává zhruba dva miliony kusů alb za rok.

Kateřina Vlasáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...