Zdenek Merta u klavíru v Městském divadle Brno

Brno, 3. listopadu 2011 - Hned dvakrát budou mít tuto neděli posluchači možnost vidět za klavírem Zdenka Mertu v Městském divadle Brno. Kdo zná Mertu více než jako posluchač ze sedadel divadelních a koncertních sálů, ví, že je tento muž výborným a vtipným společníkem, šarmantním svůdcem nečekaných myšlenek a také  pozoruhodným vypravěčem s uměním naslouchat jiným. Kromě toho je  velmi dobrým klavíristou a ve svých pořadech autenticky využívá spojení praktického muzikanta, kreativního tvůrce a nevšedního moderátora - „talkmastera“.

 

Zdenek-merta-u-klaviru

Koncert, který bude natáčen pro nový pořad České televize "Převážně (o hudbě)", slibuje kromě hudebního zážitku též dialog s diváky a hosty známými v muzikantském světě i jiných oblastech kultury. Na hudbu bude pohlíženo z méně obvyklých úhlů - s prezentací různých hudebních žánrů a jejich přesahem do jiných oblastí života. Důležitou roli tu bude hrát také improvizace a kreativita. Hudba zde bude tentokrát představena trochu jinak také díky jednoduchému výkladu, zábavné stylizaci i překvapivé pointě!

Hostem Zdenka Merty bude Martin Kasík, kromě jiného vítěz soutěže Young Concert Artists New York 1999 a vítěz Soutěže Pražského jara ředitel Chopinova festivalu v Mariánských lázních profesor na HAMU opravdu světový klavírista.

Cena vstupenek: 120,- Kč, dvě představení se v neděli 6. listopadu uskuteční v 18.00 a 20.00 hod.

 

(red), ilustrační foto: www.mdb.cz


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...