Představení La Putyka míří do Brna

Brno, 16. září 2011 - Inscenace kultovního projektu La Putyka se představí 24. a 25. října v Brně. Představení „hospodského nového cirkusu“ ověnčené řadou cen se uskuteční ve velkokapacitním cirkusovém šapitó. 

laputyka

„Představení La Putyka je prostorově a technicky velmi náročné. Proto jsme zvolili prostředí cirkusového šapitó," vysvětluje organizátor Martin Svoboda vznik projektu s názvem Cirk Theatre.

Inscenace se řadí do žánru nového cirkusu, který kombinuje klasické divadlo s cirkusovým uměním a živou hudbou, z čehož vzniká kombinace herectví, akrobacie, tance, loutkoherectví a živé hudby. „La Putyka je hospodský nový cirkus,“ přibližuje svůj projekt principál Rostislav Novák. Celý příběh se odehrává v hospodském prostředí, do kterého jsou vtaženi i diváci. „Všední obraz obyčejných hospodských povalečů se rázem změní při pohledu skrz plný půllitr piva,“ láká diváky organizátorka projektu Cirk Theatre Anna Pragrová. „Tlustí a na pohled odporní štamgasti se stávají akrobaty, pro které přestávají platit fyzikální zákony. I přes své nadměrné tělesné proporce předvádějí akrobatické kousky, nad kterými se tají dech,“ dodává.

Za kvalitu představení hovoří řada ocenění, která inscenace získala. Úspěch slavila také na letošním ročníku festivalu Fringe v Edinburghu, kde se zařadila mezi pět nejlepších představení. Účastnila se  také světové výstavy EXPO 2010 v Šanghaji.

(red), foto: laputyka.cz


Související články: