Letní shakespearovské slavnosti v Brně navštívilo letos přes 12 tisíc diváků

Praha, 2. září 2011 (MEDIAFAX) - Divadelní přehlídku pod širým nebem s názvem Letní shakespearovské slavnosti letos navštívilo celkem 81 tisíc diváků. Informovala o tom mluvčí festivalu Magdalena Bičíková.

shakespearovske_slavnosti

"Pro nepřízeň počasí se v Praze, Brně i Ostravě rušilo celkem šest představení, v Bratislavě špatné počasí neumožnilo hrát celkem třikrát," uvedla Bičíková. Z konečných 145 produkcí naplánovaných na všech festivalových scénách v České a Slovenské republice tak bylo zrušeno pouze devět představení. Hrálo se v šesti městech (Praha, Brno, Ostrava, Bratislava, Košice, Zvolen), na programu bylo osm Shakespearových her.

Průběh festivalu nenarušila ani nemoc v souboru. Za Tatianu Vilhelmovou, která v průběhu léta onemocněla, roli Kateřiny ve Zkrocení zlé ženy převzala herečka Jana Stryková. Ta také odehrála posledních sedm pražských představení.

Kromě premiéry Zkrocení zlé ženy byl letos novinkou i Shakespearův dětský den. "Celkem tři dětská odpoledne pojatá jako interaktivní putování po stopách shakespearovského herce se setkala s výborným přijetím dětí i jejich spokojených rodičů, takže bychom Shakespearův dětský den určitě rádi ještě někdy zopakovali," uvedl umělecký ředitel festivalu Libor Gross.

Většina diváků (téměř 45 tisíc) viděla Shakespearovské slavnosti v Praze. V Ostravě slavnosti navštívilo přes 14 tisíc návštěvníků, do Brna jich zavítalo více než 12 tisíc a na Slovensku na festival zavítalo dohromady 10 tisíc lidí.

Katerina Vlasáková

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události