Petra Janů dorazí na podzim i do Brna

Brno/Praha, 1. září 2011 (MEDIAFAX) - Zpěvačka Petra Janů odstartuje 26. října v plzeňském Kongresovém sálu v Parkhotelu své podzimní turné. Své fanoušky potěší dále v Karlových Varech, Brně nebo Pardubicích. Turné zakončí 30. listopadu v Domě kultury v Ostravě, jak uvedla PR manažerka Dana Voláková.

Janu

V rámci turné bude zpěvačku doprovázet Septet Plus Orchestra Dalibora Kaprase. Jako host se zúčastní Vokální trio Za5dvanáct a předskokanem bude zpěvačka Patricie.

Zpěvačka a herečka Petra Janů, vlastním jménem Jana Petrů, zahájila kariéru v roce 1972 v divadle Semafor. Od roku 1977 zpívala se skupinou Pro-rock, s níž vydala své první album Motorest. V roce 1978 skončila ve Zlatém slavíku na druhém místě. V 80. letech spolupracovala s Ondřejem Soukupem a Petrem Jandou. V té době vznikla komerčně velmi úspěšná alba Jedeme dál a S láskou....

V roce 1987 se poprvé stala "Zlatou slavicí". V 90. letech se objevila v několika muzikálech a poté se opět vrátila ke spolupráci s Petrem Jandou a Otou Petřinou. Největšími hity Petry Janů jsou Motorest, Jámy, Hrajte starý rokenrol, To máme mládež (duet s Věrou Špinarovou), Jedeme dál (duet s Petrem Jandou), Není nám už sedmnáct, Už nejsem volná nebo Říkej mi.

 

 

Katerina Vlasáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...