Scala uvede filmy uznávaného Darrena Aronofského

Brno, 12. srpna - Čtyři filmy jednoho z nejrespektovanějších režisérů současnosti mohou diváci shlédnout příští týden v kině Scala. Americký režisér Darren Aronofsky natočil během své patnáctileté filmařské kariéry jen pět celovečerních filmů, každý s nich se však stal osobitým tvůrčím počinem. Čtyři ukázky jeho tvorby uvádí na čtyřdenní přehlídce v polovině srpna kino Scala.

08-kamera-250

Aronofsky zaujal už svým černobílým debutem Pí. Matematický sci-fi triller mu vynesl cenu za režii na festivalu Sundance. Pověst jednoho z nejzajímavějších nezávislých režisérů a oblíbence intelektuálního publika pak potvrdil o dva roky později halucinogenním dramatem Requiem za sen. Film o čtveřici lidí, závislých na drogách byl nadšeně přijat diváky na MFF v Cannes i na jiných festivalech a během doby získal pověst kultovního díla.

Po sedmileté pauze se pak režisér vrátil s „psychedelickou milostnou romancí" Fontána. Zadostiučinění se talentovaný tvůrce dočkal už o dva roky později na festivalu v Benátkách. Jeho snímek Wrestler, který reálně zobrazuje drsný svět profesionálního wrestlingu, zde získal Zlatého lva a hlavní představitel Mickey Rourke si odnesl cenu za herecký výkon. Aronofského zatím posledním filmem je baletní drama o sebezničující touze po dokonalosti Černá labuť. Film byl ověnčen mj. Zlatým Globem a Oscarem pro Natalii Portman v hlavní roli. Všechny filmy budou uvedeny v originálním znění s českými titulky.

15. 8. 17.30 a 20.00 / Requiem za sen

16. 8. 17.30 a 20.00 / Fontána

17. 8. 17.30 a 20.00 / Wrestler

18. 8. 17.30 a 20.00 / Černá labuť

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...