Letní shakespearovské slavnosti Brno 2011

Brno, 8. června 2011 - Letos se již po dvanácté na Velkém nádvoří hradu Špilberk představí postavy velkého anglického dramatika Williama Shakespeara. I letos organizátoři připravili atraktivní program.

jindrich250

Očekávanou premiérou letošního roku bude komedie Zkrocení zlé ženy, jejíž režie se ujal Daniel Špinar. Na toto představení jsou bohužel vstupenky již vyprodané, nicméně k vidění budou i loni uváděné hry, které sklidily nemálo pozitivních kritik.

Ve dnech 21. a 22. července 2011 uvede ostravský spolek PaS de Théâtre nejznámější shakespearovu hru Romeo a Julie. Hru nastudovali oblíbení herci z předních ostravských divadel. Role veronských milenců zahrají Tereza Dočkalová a Marek Holý. Hlavní roli chůvy ztvární Jitka Smutná.

Loňská premiéra režisérky Lucie Bělohradské Jindřich IV. se strhujícím příběhem přátelství a politiky bude k vidění na Špilberku ve dnech 25. až 27. července 2011. Této hře vévodí hvězdné obsazení v čele s Janem Dolanským, Ladislavem Mrkvičkou, Martinem Preissem, Zuzanou Slavíkovou, Norbertem Lichým a dalšími. Autorem hudby k této hře i ke Zkrocení zlé ženy je Jan P. Muchow.

vesele_panicky_windsorske468Simona Stašová a Bolek Polívka v inscenaci Veselé paničky windsorské,
jež bude začátkem srpna uvedena v repríze.

Diváci si již zvykli na hostování slovenských inscenací, které jsou nastudovány výhradně pro Letní shakespearovské slavnosti. Po loňských vynikajících hereckých výkonech se organizátoři opět domluvili se slovenskou produkcí na repríze komediální hry Oko za oko s česko-slovenským obsazením. V hlavní roli se představí Martin Trnavský, který zazářil v seriálu Ordinace v Růžové zahradě. Ve stejném seriálu se také objevuje Ivana Jirešová, která ztvární roli Izabely. Oko za oko je možné zhlédnout 29. a 30. července 2011.

Na základě obrovského zájmu diváků bude uvedena repríza inscenace Veselé paničky windsorské v režii renomovaného režiséra Jiřího Menzela. Obsazení vévodí Bolek Polívka a Simona Stašová. Paničky to na hradě rozveselí 1. až 3. srpna 2011.

Vstupenky je možné zakoupit na předprodejním místě BKC v Brně na Běhounské 17 nebo na www.ticketportal.cz. Hraje se za každého počasí a začátky představení jsou ve 20.30 hodin.

red, foto: Viktor Kronbauer


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...