Invalidní důchodce záviděl lidem karavany, tak je zapaloval. Škoda za milióny

Brno, 12. prosince 2014 - Kriminalistům z Brna-Bystrce se objasnit případy požárů, ke kterým docházelo v říjnu a listopadu především v Bystrci a Jundrově. Původním terčem žháře byly obytné přívěsy, nezdráhal se však zapálit ani kontejnery či reklamní slunečníky. Motiv pachatele je přitom téměř neuvěřitelný.

policie prives pozar brno

„Kriminalisté si pro něj přišli na jednu z brněnských ubytoven. Na služebně se pak k většině požárů přiznal. Jako důvod svého těžko pochopitelného jednání uvedl, že obytné karavany mají bohatí lidé a on je nemajetný invalidní důchodce,“ uvedl mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.  

Do protokolu po zadržení uvedl, že svého jednání lituje, ale bohužel se nemůže s poškozenými vyrovnat. „Lítost mu však vydržela jen tři dny. To nezvládl vyloučení z přepravy v nočním spoji MHD. Chvíli se potloukal po Jundrově a narazil na auto, které vždy chtěl. Dovolit si ho nemohl, tak se rozhodl, že ho aspoň zapálí,“ podotknul Šváb.

Když o požáru slyšeli policisté z vysílačky a zároveň podezřelého spatřili na hlavním nádraží, měli téměř jasno. „Zvláště když si u řidiče autobusu zjistili místo, kde do vozu nastoupil. Pachatel skončil opět na služebně, odkud putoval rovnou do vazby. Škodu jsme zatím vyčíslili na 1,5 milionu korun, což ale není rozhodně konečné číslo, předpokládáme, že by částka mohla být až dvojnásobná,“ uzavřel Šváb.

(tof), foto: PČR


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...