Brněnský soud obdržel obžalobu Toflova gangu, případ ale možná dostane jiný soud

Brno, 9. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Krajský soud v Brně obdržel obžalobu v takzvané kauze Toflova gangu. Vrchní státní zastupitelství v Olomouci rovněž podalo návrh na delegování případu jinému soudu, o čemž rozhodne Vrchní soud v Olomouci, sdělila ve čtvrtek mluvčí brněnského soudu Miroslava Sedláčková.

Soud-kladivko-02

Brněnský soud obdržel obžalobu začátkem srpna od Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. "Rovněž jsme dostali návrh na delegování věci jinému soudu. Bude o tom rozhodovat Vrchní soud v Olomouci," uvedla Sedláčková.

Krajský soud v Brně má zatím k dispozici vyšetřovací spisy, avšak přílohové spisy si musel vyžádat. "Jakmile dorazí a předseda senátu do nich bude moci nahlédnout, postoupíme je i s návrhem na předání případu jinému soudu olomouckému vrchnímu soudu," řekla mluvčí s tím, že se tak nejspíš stane na konci tohoto týdne nebo začátkem příštího.

Obžaloba je rozsáhlá a má 101 stran. "Obžalováno je celkem 13 osob. Vzhledem k tomu, že v kauze figurují dvě vazebně stíhané osoby, musí soud o ponechání ve vazbě rozhodnout nejpozději do 30 dnů od podání žaloby, to znamená do konce srpna," vysvětlila Sedláčková.

Dodala, že jakékoliv další zprávy soud nebude poskytovat. "Informace o konkrétním termínu vazebního zasedání, orientačního termínu případného hlavního líčení a podobně by byly pouze v rovině spekulací," doplnila.

Hlavou organizované skupiny bývalých i současných policistů, která měla v Brně vydírat a zastrašovat podnikatele, měl být bývalý člen brněnské hospodářské kriminálky Michal Tofl. Toho v roce 2010 zastřelil nájemný vrah. Útvar pro odhalování organizovaného zločinu s policejní inspekcí pozatýkal členy gangu loni v srpnu. Po ročním vyšetřování se případ dostane k soudu.

Celkem 13 členů takzvaného Toflova gangu se bude zpovídat z vydírání, přijetí úplatu a zneužití pravomoci veřejného činitele. Hrozí jim trest od 10 do 16 let vězení.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...