VUT- nakladatelství Vutium

Běsnící mladý Asiat vyhrožoval vyvražděním členům své rodiny

Brno, 5. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Devětadvacetiletý Vietnamec vyhrožoval v sobotu v Brně-Tuřanech své rodině vyvražděním. Ke zklidnění agresora přivolali vyděšení příbuzní strážníky; rodiče i ostatní příbuzní se totiž běsnícího agresora mimořádně báli, řekla v neděli mluvčí městské policie Denisa Kapitančiková.

Strážníci se od pětapadesátiletého muže, který čekal před domem, dozvěděli, že jeho devětadvacetiletý syn má záchvat zuřivosti, rozbíjí zařízení bytu a ostatní členové domácnosti se agresora velmi bojí.

Otec pak strážníky pozval do bytu a požádal je o pomoc při jednání se synem, který zpřevracel nábytek a byl viditelně ve špatném zdravotním stavu. "Strážníci ale nebyli schopni zcela porozumět situaci, především kvůli špatné češtině všech Vietnamců, tvořících domácnost," řekla mluvčí městské policie.

Hlídce se přesto podařilo zjistit, že nezvladatelný mladý muž vyhrožoval přítomné pětadvacetileté ženě smrtí. "Podezřelý komunikoval notně podrážděně a viditelně stupňoval svoji agresivitu. Strážníci proto přivolali k převzetí případu republikové policisty," řekla Kapitančiková s tím, že hlídka do jejich příjezdu členy rodiny před běsnícím agresorem chránila.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit