Soud řeší případ, ve kterém muž zardousil domácího, jenž přinutil jeho kamarádku k sexu

Brno, 13. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Brněnský krajský soud zahájil v pátek proces s Jiřím Srncem (42), obžalovaným z vraždy. Spolu s ním se na lavici obžalovaných zodpovídá z nadržování k vraždě jeho kamarádka Andrea Bendová (23), kterou Srnec podle obhajoby bránil před domácím, jenž si na ženě vynutil několikrát sex. Srnec loni 25. prosince udusil v Brně na Kamenačkách čtyřiačtyřicetiletého Miroslava Kuvika, kterého pak kamarádkou odvezl do lesa a zapálil. Hrozí mu až 18 let vězení, rodina mrtvého muže navíc požaduje náhrady za bezmála dva miliony korun.

Motivem vraždy byla s největší pravděpodobností Srncova žárlivost vůči Kuvikovi – ten si totiž jako domácí na své podnájemnici a pachatelově kamarádce z práce vynutil opakovaně pohlavní styk.

Bendová při výslechu řekla, že i s malým synem přijala po rozchodu s druhem nabídku Kuvika k podnájmu, muž si však na ní brzy vynutil pohlavní styk. Srnec, který přišel o vánocích k Bendové na návštěvu, se své kamarádky zastal, po roztržce pak v opilecké rvačce Kuvika zardousil. Ve tři ráno pak žena, kvůli které konflikt vznikl, pomohla naložit Srncovi mrtvolu do auta. Obžalovaný pak s tělem odjel do lesa, kde Kuvika zapálil. Chtěl tím zahladit stopy.

"Dva dny nato jsme ohlásili oba na policejní stanici v Židenicích zmizení pana Kuvika. Mysleli jsme si, že to bude nejlepší řešení," řekla u soudu Bendová.

Policie ale záhy zjistila, že oba lžou. Bendová se pak během přípravného líčení k spolupráci na úklidu mrtvého domácího doznala, Srnec přiznal vinu jen částečně.

Obhájce Jiřího Srnce se během procesu snaží soudkyni Danu Kancírovou přesvědčit, že Srnec se při vánoční opilecké rvačce bránil útokům Kuvika. Z bitky si podle něj odnesl Srnec šrámy a otlaky na krku. Obhájce zároveň upozornil na skutečnost, že Kuvik byl v minulosti ve vězení za loupežné přepadení banky, ve které dělal předtím ostrahu. Mrtvý muž měl podle Srncova obhájce sklony k násilí. Bral údajně léky na psychiku, přitom pil alkohol a kouřil marihuanu.

Během pátku verdikt nepadne. Soudkyně vyslechne kromě svědků také znalce z oboru soudního lékařství, který by měl vnést jasno k přesnému mechanismu úmrtí Miroslava Kuvika.

Jiří Nováček

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit