UPDATE: Muž v Brně pobodal spící přítelkyni, skončil ve vazbě

Brno, 5. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Až dvacetileté vězení hrozí za pokus o vraždu devětatřicetiletému muži, který v Brně zaútočil obuškem a nožem na spící přítelkyni. O případu ve středu informovala krajská policejní mluvčí Petra Vedrová s tím, že obviněný skončil ve vazbě. Policie v pondělí prověřovala případ v bytě v brněnské městské části Bohunice, ale informovala o něm až nyní.

Nuz-od-krve-01_thumb

"Policisté na místě našli zraněnou šedesátiletou ženu, kterou měl napadnout její přítel. Poskytli jí první pomoc a předali záchranářům. Poškozená utrpěla několik řezných ran a podlitin. Útočník jen náhodou nezasáhl žádnou tepnu, což by mohlo způsobit smrt vykrvácením," řekla Vedrová.

Kriminalisté zjistili, že útočník napadl přítelkyni ve spánku. "Nejprve ji několikrát udeřil obuškem a poté na ni zaútočil nožem. Podezřelého jsme v bytě zadrželi. Byl pod vlivem alkoholu," sdělila mluvčí. Podle ní dotyčný čelí obvinění z vraždy ve stadiu pokusu, hrozí mu až 20 let ve vězení.

Státní zástupce podal podnět na vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval. "Motiv útoku vyšetřujeme," dodala mluvčí s tím, že v Jihomoravském kraji je to letos devátý případ vraždy nebo pokusu o ni.

Lenka Horáková

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...