UPDATE: Muž v Brně pobodal spící přítelkyni, skončil ve vazbě

Brno, 5. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Až dvacetileté vězení hrozí za pokus o vraždu devětatřicetiletému muži, který v Brně zaútočil obuškem a nožem na spící přítelkyni. O případu ve středu informovala krajská policejní mluvčí Petra Vedrová s tím, že obviněný skončil ve vazbě. Policie v pondělí prověřovala případ v bytě v brněnské městské části Bohunice, ale informovala o něm až nyní.

Nuz-od-krve-01_thumb

"Policisté na místě našli zraněnou šedesátiletou ženu, kterou měl napadnout její přítel. Poskytli jí první pomoc a předali záchranářům. Poškozená utrpěla několik řezných ran a podlitin. Útočník jen náhodou nezasáhl žádnou tepnu, což by mohlo způsobit smrt vykrvácením," řekla Vedrová.

Kriminalisté zjistili, že útočník napadl přítelkyni ve spánku. "Nejprve ji několikrát udeřil obuškem a poté na ni zaútočil nožem. Podezřelého jsme v bytě zadrželi. Byl pod vlivem alkoholu," sdělila mluvčí. Podle ní dotyčný čelí obvinění z vraždy ve stadiu pokusu, hrozí mu až 20 let ve vězení.

Státní zástupce podal podnět na vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval. "Motiv útoku vyšetřujeme," dodala mluvčí s tím, že v Jihomoravském kraji je to letos devátý případ vraždy nebo pokusu o ni.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...