VUT- nakladatelství Vutium

Brněnští kriminalisté dopadli prodejce narkotik, při zatýkání se střílelo

Brno, 10. února 2012 (MEDIAFAX) - Kriminalisté zatkli sedmatřicetiletého narkomana, který rozprodával po Brně pervitin, získaný od kumpána z varny v garáži v Dolních Heršpicích. Při zatýkání najížděl prodejce drog na policisty, naboural jim dvě služební auta a nezastavily jej ani varovné výstřely. Incident mezi kriminalisty z protidrogové jednotky a dealerem se odehrál minulý týden, policie o něm informavala až v pátek.

Podle policejní mluvčí Andrey Strakové sledovali kriminalisté dva podezřelé sedmatřicetileté muže více než půl roku. "Právě před týdnem se chystal vařit jeden z nich další dávky pervitinu, policisté se proto připravili na akci. V garáži pak zatkli za užití donucovacích prostředků muže, který měl rozpracovanou výrobu omamné látky," řekla Straková. Kromě plynového vařiče, varného skla a dalších věcí zabavili kriminalisté také pětadvacet gramů efedrinu a dvě psaníčka s hotovou drogou. Již dříve trestaný výrobce narkotik pak podle Strakové putoval rovnou do policejní cely.

Policejní zátah však měl další, podle Strakové mnohem dramatičtější pokračování. Kriminalisté totiž věděli, že si pro vyrobenou drogu přijede distributor, proto na něj za garážemi čekali. "Do prostoru garáží zajelo porsche, ve kterém seděl podezřelý se spolujezdkyní. Kriminalisté auto z obou stran zablokovali a osádku vyzvali k vystoupení. Dvojice se zamkla zevnitř a řidič náhle několikrát prudce narazil do služebních vozidel, tím je odstrčil a začal ujíždět," popsala Straková počátek zatýkání dealera.

Muže za volantem pak nezastavily ani varovné výstřely. "Jen díky obrovskému štěstí nikdo neutrpěl zranění," konstatovala Straková. Řidič podle ní bez zábran několikrát agresivně najel i na členy zasahujícího týmu. "Policisté ihned začali luxusní vůz pronásledovat, v okamžiku, kdy řidič najel na dálnici, se však kriminalistům v civilních služebních autech ztratil z dohledu," přiznala mluvčí.

Policistům však podle Strakové nakonec přálo štěstí. Ještě téhož večera totiž zjistili, že po Brně jezdí hledaný dealer jiným autem. "Při bleskové akci se jim podařilo muže zatknout," řekla Straková. V autě policisté podle ní našli i injekční stříkačku s pervitinem.

Kriminalisté oba muže stíhají za trestný čin nedovolené výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. "Muže, který několikrát úmyslně ohrozil policisty, jsme obvinili také z násilí proti úřední osobě," řekla Straková. Oběma zločincům tak v případě usvědčení hrozí mnoholeté vězení.

Jiří Nováček

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit