Brněnská socha Spravedlnosti se stala terčem vandalů, zjistili strážníci

Brno, 17. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Neznámý vandal počmáral sochu Spravedlnosti před budovou Nejvyššího správního soudu na Moravském náměstí v Brně. V úterý to řekla mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková. K poničení sochy použil pachatel pravděpodobně černý fix. Na část skulptury představující hlavu domaloval obličej. "Dvěma kolečky s tečkou uvnitř ztvárnil pachatel v horní části oči, pod ně přidal linku s kolmými čárkami, pravděpodobně coby ústa a zuby," upřesnila mluvčí.

Socha-spravedlnosti-brno

Kvůli podezření z trestného činu poškozování cizí věci přivolali strážníci k řešení případu republikovou policii. Socha muže zvedajícího těžký kvádr, který je symbolem spravedlnosti, stojí půldruhého roku před budovou Nejvyššího správního soudu. Autorem skulptury, kterou protéká voda, je Marius Kotrba. Dílo přišlo brněnský magistrát na 3,7 milionu korun.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...