Soud potvrdil tresty dvěma mužům za zneužívání nezletilých dívek

Brno, 15. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Krajský soud v Brně ve čtvrtek potvrdil tříleté odnětí svobody Antonínu A., který zneužíval dvě nezletilé dívky, z toho jedna byla jeho vnučka. Za zneužívání obou dívek zůstalo čtyřleté vězení i Jindřichu P., otci druhé dívky, informovala mluvčí soudu Miroslava Sedláčková. Stejný trest zůstal také matce jedné z dívek Marcele P. „Žena nikterak nezasáhla proti chování svého manžela a otce dítěte, nezletilou dceru nechránila. Počínání otce se naopak smála a dceru utvrzovala v mylném přesvědčení, že sexuální kontakt mezi rodinou je normální," uvedla Sedláčková s tím, že v jednom případě žena dokonce pomáhala manželovi při souloži s dcerou tím, že jej nadlehčovala.

Soud-krajsky-budova

Žena podle mluvčí také dovolila Antonínu A., aby s její nezletilou dcerou spával v posteli a intimně se s ní stýkal. "Dívku tak vystavila nebezpečí, že si osvojí takové zájmy a návyky, které povedou k nemravnému životu a současně mohou vážně ohrozit její tělesné a duševní zdraví i další vývoj," dodala Sedláčková.

Pohlavní zneužívání ze strany otce jedné dívky a dědečka druhé dívky snášely školačky v letech 2008 a 2009 v jedné z obcí na Hodonínsku. Tehdy jim bylo 12 a 14 let. Muži střídavě každou z dívek v mnoha případech osahávali a souložili s nimi, ačkoliv věděli, že jsou nezletilé. Oba přitom dívky přesvědčovali, aby nikomu nic neříkali, a jejich mlčení si snažili koupit dárky.

Lenka Horáková

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...