Soud potvrdil tresty dvěma mužům za zneužívání nezletilých dívek

Brno, 15. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Krajský soud v Brně ve čtvrtek potvrdil tříleté odnětí svobody Antonínu A., který zneužíval dvě nezletilé dívky, z toho jedna byla jeho vnučka. Za zneužívání obou dívek zůstalo čtyřleté vězení i Jindřichu P., otci druhé dívky, informovala mluvčí soudu Miroslava Sedláčková. Stejný trest zůstal také matce jedné z dívek Marcele P. „Žena nikterak nezasáhla proti chování svého manžela a otce dítěte, nezletilou dceru nechránila. Počínání otce se naopak smála a dceru utvrzovala v mylném přesvědčení, že sexuální kontakt mezi rodinou je normální," uvedla Sedláčková s tím, že v jednom případě žena dokonce pomáhala manželovi při souloži s dcerou tím, že jej nadlehčovala.

Soud-krajsky-budova

Žena podle mluvčí také dovolila Antonínu A., aby s její nezletilou dcerou spával v posteli a intimně se s ní stýkal. "Dívku tak vystavila nebezpečí, že si osvojí takové zájmy a návyky, které povedou k nemravnému životu a současně mohou vážně ohrozit její tělesné a duševní zdraví i další vývoj," dodala Sedláčková.

Pohlavní zneužívání ze strany otce jedné dívky a dědečka druhé dívky snášely školačky v letech 2008 a 2009 v jedné z obcí na Hodonínsku. Tehdy jim bylo 12 a 14 let. Muži střídavě každou z dívek v mnoha případech osahávali a souložili s nimi, ačkoliv věděli, že jsou nezletilé. Oba přitom dívky přesvědčovali, aby nikomu nic neříkali, a jejich mlčení si snažili koupit dárky.

Lenka Horáková

Související články: