Policie potvrdila, že našla tělo místostarosty Židenic Vytopila

Brno, 25. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Mrtvý muž, kterého našli jihomoravští kriminalisté ve čtvrtek večer, je pohřešovaný místostarosta Brna-Židenic šestatřicetiletý Aleš Vytopil (ODS). Na setkání s novináři to v pátek potvrdil ředitel jihomoravské policie Tomáš Kužel. "Skutečně jde o místostarostu Židenic," řekl Kužel. "V souvislosti s jeho smrtí jsme ve středu zadrželi sedmatřicetiletého muže a šestačtyřicetiletou ženu. Tělo bylo poškozené a zakopané," upřesnil s tím, že tělo kriminalisté našli v katastru Brno-venkov. "Totožnost potvrdily výsledky DNA," dodal.

Kriminalista Antonín Hrdlička řekl, že mrtvola byla zakopaná poblíž místa, kde policie v září našla Vytopilovo odstavené vozidlo. "Tělo bylo pohřbeno v málo frekventovaném místě. Na vraždě a odstranění se podíleli oba obvinění," řekl Hrdlička. Tomáš Kužel upozornil, že podle dosavadního vyšetřování nesouvisí smrt Aleše Vytopila s jeho politickou činností. "Motivem jsou vztahy mezi čtyřmi lidmi," sdělil ředitel.

Oba obžalovaní jsou bývalí manželé. "K milostnému čtyřúhelníku můžeme říct pouze to, že dvěma jeho aktéry jsou podezřelí a jedním zavražděný," podotkl Hrdlička. Poslední aktérkou čtyřúhelníku by měla být Vytopilova přítelkyně, kterou s případem spojovala média. Hrdlička takové tvrzení nevyvrátil, ani nepotvrdil, vyloučil však, že by se tato žena podílela na vraždě. Soudce bude rozhodovat o uvalení vazby. Rozhodnout by měl do sobotního dopoledne.

Vytopila příbuzní pohřešovali od pátku 9. září. "Naposledy se pohyboval v Mariánském údolí v brněnské městské části Líšeň poblíž restaurace U Raka a Eldorádo, kam přijel svým hnědým metalizovaným Volkswagenem Passat," řekla v září Mediafaxu policejní mluvčí Petra Vedrová. Už v té době kriminalisté nevylučovali, že se politik mohl stát obětí blíže nespecifikovaného trestného činu.

Eva Vanácová, David Klempíř, Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit