Policie marně pátrá po dvou zlodějích, kteří vyloupili hernu v Brně

Brno, 20. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Brněnská policie více jak dva měsíce marně pátrá po dvojici mužů, kteří s pistolí v ruce vyloupili hernu na Juliánovském náměstí v Brně. Policejní mluvčí Pavel Šváb řekl, že pachatelé 12. září přepadli osmačtyřicetiletou barmanku a obrali ji o 24 tisíc korun. "Pachatelé museli hernu dobře znát, protože si připravili plán. Nemaskovaný muž zazvonil hodinu po půlnoci na barmanku, ta mu nic netušíc otevřela. Zároveň s ním proběhl dovnitř i maskovaný komplic s černou pistolí v ruce," řekl Šváb.

Pistole-v-ruce-01

Po dvou minutách podle něj oba hernu opustili i s číšnickým flekem okradené barmanky - otevření dveří si na přepadené ženě vynutili pohrůžkou pistolí. Policie v neděli požádala prostřednictvím tiskového mluvčího o spolupráci při pátrání veřejnost.

Asi dvacetiletý, 170 centimetrů vysoký muž v kšiltovce, který zazvonil na dveře, měl podle Švába na sobě tričko s logem pracovní agentury SODAT. "V herně na ruce navlékl pravděpodobně latexové rukavice a jinak nijak aktivně nevystupoval," řekl Šváb. Maskovaný muž s pistolí v roce měřil podle policistů asi 185 centimetrů, byl štíhlé postavy, na sobě měl v době přepadení tmavě modré rifle, pruhovanou mikinu na zip, tmavou kuklu, světlé rukavice i obuv. "Veškeré poznatky k případu mohou lidé oznámit na linku 158," řekl policejní mluvčí. V případě dopadení hrozí oběma až deset let vězení.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...