Policie marně pátrá po dvou zlodějích, kteří vyloupili hernu v Brně

Brno, 20. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Brněnská policie více jak dva měsíce marně pátrá po dvojici mužů, kteří s pistolí v ruce vyloupili hernu na Juliánovském náměstí v Brně. Policejní mluvčí Pavel Šváb řekl, že pachatelé 12. září přepadli osmačtyřicetiletou barmanku a obrali ji o 24 tisíc korun. "Pachatelé museli hernu dobře znát, protože si připravili plán. Nemaskovaný muž zazvonil hodinu po půlnoci na barmanku, ta mu nic netušíc otevřela. Zároveň s ním proběhl dovnitř i maskovaný komplic s černou pistolí v ruce," řekl Šváb.

Pistole-v-ruce-01

Po dvou minutách podle něj oba hernu opustili i s číšnickým flekem okradené barmanky - otevření dveří si na přepadené ženě vynutili pohrůžkou pistolí. Policie v neděli požádala prostřednictvím tiskového mluvčího o spolupráci při pátrání veřejnost.

Asi dvacetiletý, 170 centimetrů vysoký muž v kšiltovce, který zazvonil na dveře, měl podle Švába na sobě tričko s logem pracovní agentury SODAT. "V herně na ruce navlékl pravděpodobně latexové rukavice a jinak nijak aktivně nevystupoval," řekl Šváb. Maskovaný muž s pistolí v roce měřil podle policistů asi 185 centimetrů, byl štíhlé postavy, na sobě měl v době přepadení tmavě modré rifle, pruhovanou mikinu na zip, tmavou kuklu, světlé rukavice i obuv. "Veškeré poznatky k případu mohou lidé oznámit na linku 158," řekl policejní mluvčí. V případě dopadení hrozí oběma až deset let vězení.

Jiří Nováček

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...