MI Roads založila v Brně nové středisko předpínání mostních technologií

Brno, 14. dubna 2023 – Stavební společnost MI Roads a.s. založila vlastní středisko předpínání mostních technologií a skupina Metrostav se tak díky tomu může spolehnout na vlastní zdroje. Pod vedením Michala Nečase, který ve své pozici maximálně využívá patnáctileté zkušenosti v oboru, má aktuálně toto brněnské středisko už všechny potřebné certifikace k tomu, aby mohlo od jara 2023 začít pracovat na samotných stavbách.

mi roads zarizeni

Prvním krokem při vzniku nového střediska MI Roads a.s. byla volba partnerského dodavatele certifikovaného systému ETA, který splní veškeré požadavky pro všechny typy staveb. Ve výběrovém řízení na dodavatele předpínacího systému zvítězila italská firma Tensa, se sídlem v Miláně. S uzavřením kontraktu došlo definitivně k rozšíření technologií MI Roads a.s. v oblasti předpjatých konstrukcí. Současně byli vybráni i dodavatelé strojního vybavení. Konkrétně jde o renomovaného německého výrobce napínacích zařízení, firmu PAUL a o výrobce injektážních zařízení, firmu GERTEC.

Díky včasné dodávce německého strojního zařízení a navazující spolupráci s Prefou Brno, bylo možné v lednu 2023 úspěšně dokončit kompletní certifikaci injektážní malty pro předpínací kabely a zkoušku injektovatelnosti požadovanou ŘSD ČR, pod dohledem státního zkušebního ústavu TAZUS.

V současné době tak již probíhá příprava staveb v oblasti předpětí mostů novým střediskem předpínání, naskladnění potřebného materiálu od zahraničních dodavatelů, příprava všech potřebných dokladů pro investory a komunikace cenových nabídek s budoucími smluvními partnery.

Jedna z prvních realizací, kde se nové technologie MI Roads uplatní je stavba R49 Hulín-Fryšták. Na stavbě obchvatu Jaroměře je předpínání plánováno na polovinu května a v druhé polovině tohoto roku se nové středisko bude podílet na stavbě obchvatu Jihlavy.

Nové středisko předpínání najde využití nejen při novostavbách, ale také při jejich rekonstrukcích. Dodatečné zesílení stavebních konstrukcí pomocí předpětí je při rekonstrukcích staveb, jak u nás, tak ve světě, hojně využíváno a může zásadně prodloužit jejich životnost. Certifikovaná injektážní směs spolu s injektážním zařízením najde využití i při sanacích takřka veškerých betonových, kamenných či zděných stavebních konstrukcí, kde je zapotřebí docílit zvýšení jejich únosnosti.

Hlavním cílem nového střediska předpínání mostních technologií je docílit komplexní samostatnosti MI Roads a.s. v oboru předpětí a nabízet tuto špičkovou technologii i pro ostatní stavební firmy, jak v České republice, tak v zahraničí.

Foto: archív MI Roads


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...