Kariérní centrum VUT nabídne kurzy i podporu studentských start-upů

Brno, 3. října 2018 – Hledáme strojaře, programátora a elektrotechnika. Nástup možný ihned. – Podobně začínají stovky inzerátů, kterými se firmy snaží oslovit studenty Vysokého učení technického. Brněnská technika se proto rozhodla spustit Kariérní centrum VUT, kde studenti na jednom místě najdou nejen nabídky praxí, stáží či práce, ale hlavně komplexní podporu své budoucí kariéry.

karierni centrum vut

Na nově vzniklém portále kariera.vut.cz mohou studenti brněnské techniky od začátku října sledovat pracovní nabídky firem. Už ve zkušební verzi projektu se zapojily desítky společností, jež mají zájem o studenty VUT.

„Prováděli jsme analýzu potřeb ze strany studentů i firem, abychom věděli, jaká jsou jejich očekávání. Poslední rok jsme pak Kariérní centrum připravovali velmi intenzivně. Od září jsme se scházeli se zástupci firem a diskutovali budoucí spolupráci,“ vysvětlila vedoucí projektu Kariérního centra VUT Anna Kruljacová.

Kariérní centrum ale zahrnuje nejen web, kde studenti brzy najdou na jednom místě nabídky praxe, práce i odborných stáží, ale také širokou škálu kariérních seminářů a získají rovněž možnost vytvořit si profesionální CV.Díky spolupráci s mezinárodně úspěšnou platformou Kickresume, kterou shodou okolností založil absolvent VUT, si mohou studenti brněnské techniky zcela zdarma vytvořit během pár kliknutí profesionální životopis, vlastní webovou stránku nebo motivační dopis.

Zázemí Kariérního centra VUT najdou studenti v budově Fakulty podnikatelské na Kolejní 4, tedy v blízkosti univerzitního kampusu brněnské techniky. Zavítat sem mohou na některé z workshopů a seminářů, ty jsou pro studenty VUT zcela bezplatné. Registrace do kurzů se spustí příští pondělí 24. října. „Na dvou třetinách workshopů s námi spolupracují přímo naši absolventi, kteří jsou experty v dané oblasti, a jsou velmi rádi, že se mohou vrátit na VUT. Přesně toto totiž chceme v Kariérním centru dělat: propojovat studenty, firmy a absolventy,“ shrnula Kruljacová, která zároveň naznačila, že od října vznikne program přímo určený na podporu podnikání.

„Ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem a Podnikni to! chceme studenty naučit podnikatelskému myšlení. Aby svůj nápad uměli prodat a uskutečnit,“ popsala podporu studentských start-upů vedoucí projektu. Ostatně díky Podnikni to! se už v minulosti podařilo prosadit například Adamu Dolinskému s jeho zařízením pro vozíčkáře Bikedoo nebo Svätopluku Blažejovi s náramkem LifeSavingBracelet na monitorování životních funkcí.

„Kariérní centrum pro nás byla nová zkušenost a velmi inspirativní spolupráce, od které si hodně slibujeme. Je nutné říct, že na celém konceptu centra mají zásadní podíl studenti,“ dodala Renata Herrmannová, vedoucí Oddělení marketingu a vnějších vztahů VUT, kam Kariérní centrum spadá.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...