Brněnské letiště sází na elektromobilitu

Brno, 6. října 2014 - Společnost Letiště Brno ve spolupráci s energetickou společnostní E-ON úspěšně rozvíjí program elektromobility. Ať již v podobě využití dopravních prostředků s elektromotorem pro pohyb personálu po letišti nebo umožněním veřejnosti dobíjet zdarma elektromobily.

letiste brno elektromobilita dobijeci stanice

Letištní personál má k dispozici pro pohyb po areálu dva elektromobily, čtyři skútry a koloběžku s elektrickým pohonem. Vozidla na elektrický pohon jsou přitom využívána zejména k pohybu na provozních plochách letiště, ale i k rozvozu leteckých zásilek po městě Brně. „Provoz dopravních prostředků s elektrickým pohonem se nám velmi osvědčil, jsou bez emisí a také nákladově jsou výhodné,“ říká Jiří Filip, předseda představenstva společnosti.

„Využití elektromobilů je jedním z kroků, jímž chceme naplnit naši dlouhodobou vizi – být energeticky nejúsporněji fungujícím letištěm.“ K naplnění této vize má do budoucna pomoci také například využití rekuperačních jednotek, či výměna osvětlení za úspornější.

letiste brno dobijeci stanice elektromobilita

Návštěvníkům letiště je také přímo před terminálem k dispozici veřejná dobíjecí stanice. Zde si mohou zdarma dobít své elektromobily. „Vedle toho, že sami elektromobily využíváme, je to náš příspěvek k podpoře ekologické dopravy v rámci města. O tom, že nejde z naší strany o prázdné gesto, svědčí to, že stanice je majiteli elektromobilů pravidelně využívána,“ dodává Filip.


Související články: