Zetor meziročně zvýšil zisk o 7 %

Brno, 10. března 2014 - Příznivý vývoj skupiny Zetor potvrdily hospodářské výsledky za rok 2013. Podle nich činí konsolidovaný zisk před zdaněním 323 miliónů Kč, v meziročním srovnání se tak jedná o 7% nárůst. Za dobrými výsledky stojí jak velký zájem o nejnovější modely, tak i zefektivnění výroby.

ZETOR-family-1200-Edit

„Nárůstu se nám podařilo dosáhnout i v situaci, která nebyla, především ve druhém pololetí, pro zemědělskou techniku příliš příznivá,“ řekl Marián Lipovský, zástupce výkonného ředitele a provozní ředitel společnosti ZETOR TRACTORS a.s. „Vliv na zájem o traktorovou techniku měla celá řada faktorů, ať už jde o pokles dotací, či vývoj počasí,“ upřesnil Lipovský s tím, že konsolidované tržby se drží stabilně na stejné úrovni jako v roce 2012, tedy na hodnotě 4,5 miliardy Kč.

Klíčovým pro brněnského výrobce traktorů zůstávají zahraniční trhy, kam v loňském roce mířilo 86 % produkce. Mezi nejvýznamnější odběratele patří například trhy v USA, Velké Británii, Maďarsku, Litvě, Gruzii, Polsku či Skandinávii.

(red), foto: ZETOR TRACTORS a.s.


Související články: