Zetor v meziročním srovnání opět roste, zisk zvýšil o 7 %

Brno, 18. února 2014 - Příznivý vývoj skupiny Zetor, vyrábějící traktorovou techniku stejnojmenné značky, potvrdily dnes zveřejněné hospodářské výsledky za rok 2013. Podle nich činí konsolidovaný zisk před zdaněním 323 milionů Kč, v meziročním srovnání se tak jedná o 7% nárůst. Za dobrými výsledky stojí jak velký zájem o nejnovější modely, tak i zefektivnění výroby.

Graf-rust-krivka-na-tabuli

„Nárůst konsolidovaného zisku před zdaněním v meziročním srovnání považujeme za dobrý výsledek, který svědčí mimo jiné o stabilitě skupiny Zetor. Nárůstu se nám totiž podařilo dosáhnout i v situaci, která nebyla, především ve druhém pololetí, pro zemědělskou techniku příliš příznivá,“  řekl Marián Lipovský, zástupce výkonného ředitele a provozní ředitel společnosti ZETOR TRACTORS a.s. „Vliv na zájem o traktorovou techniku měla celá řada faktorů, ať už jde o pokles dotací či vývoj počasí,“ upřesnil Lipovský.

Konsolidované tržby skupiny Zetor se drží stabilně na stejné úrovni jako v roce 2012, tedy na hodnotě 4,5 miliardy Kč.

Mimořádně úspěšné jsou traktory Zetor v zahraničí. V roce 2013 bylo na zahraniční trhy určeno 86 % produkce, přičemž mezi nejvýznamnější destinace v daném roce patří například USA, Velká Británie, Maďarsko, Litva, Gruzie, Polsko či Skandinávie. Traktory Zetor si svou oblibu získaly například díky své vysoké kvalitě a nízkým nákladům na servis a provoz.

Populární jsou traktory Zetor také u českých a slovenských zákazníků.  Zatímco z traktorů Zetor vyrobených v roce 2012 zůstalo na obou těchto trzích dohromady 8 % traktorů, v roce 2013 se jednalo o 14 %. Ve výkonové kategorii 61–140 koňských sil jsou traktory značky Zetor z hlediska podílu na českém trhu v roce 2013 jasnou jedničkou s výrazným předstihem před ostatními značkami.

S úspěchem se setkala novinka značky Zetor pro rok 2013, model Zetor Major. Poptávka velmi výrazně předčila původní očekávání výrobce. Původní odhad při zahájení sériové výroby v únoru 2013 činil 900 kusů. Do konce roku se však vyrobilo 1 300 kusů. Zetor Major 80 se navíc v Polsku stal nejprodávanějším modelem roku 2013 v rámci všech značek a výkonových kategorií.

„Do budoucna je naším cílem maximálně efektivně pracovat na rozšiřování produktového portfolia a jeho obohacování o nové modely u stávajících řad. Neustále také inovujeme a zkvalitňujeme produkt jako takový a jeho jednotlivé díly tak, aby naše traktory splnily očekávání náročných zákazníků,“ uzavírá Marián Lipovský.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN