Poptávka po Zetoru Major předčila očekávání výrobce o 60 %

Brno, 12. listopadu 2013 - Zájem o letošní novinku, traktor modelu Zetor Major, předčil očekávání výrobce o téměř 60 %, a tak bude v Brně do konce roku vyrobeno 1 400 kusů nového modelu. Původní odhad výrobce při zahájení sériové výroby letos v únoru přitom čítal 900 kusů. Největší zájem o nový model mají malé rodinné farmy a kromě tradičních trhů je tento model oblíbený i ve Velké Británii nebo USA.

ZETOR-MAJOR-0002

„V současné době hlásí pokles velké evropské trhy, které byly dříve tradičními odběrateli traktorů vyšší výkonové kategorie. Jedná se například o Velkou Británii, Německo či skandinávské země. Zetor Major ve výkonové kategorii do 80 koní tak zcela odpovídá potřebám řady zákazníků na těchto i dalších trzích,“ uvedl dnes Marián Lipovský, zástupce výkonného ředitele a provozní ředitel společnosti Zetor Tractors a.s.

„Do budoucna je naším záměrem profilovat se spíše do pozice výrobce sofistikovaných traktorů s vyšším technickým standardem, které budou pro zákazníka rozumným kompromisem mezi cenou a přidanou hodnotou,“ podotkl Lipovský.

Základem současné nabídky značky Zetor jsou tři modelové řady pokrývající výkonové kategorie od 70 do 140 koňských sil. „V současné době připravujeme nové modely a plánujeme, že do pěti let nabídne Zetor až šest modelových řad pokrývajících výkonové spektrum od 50 do 200 koňských sil,“ dodal Lipovský.

(red), foto: archiv


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN