Poptávka po Zetoru Major předčila očekávání výrobce o 60 %

Brno, 12. listopadu 2013 - Zájem o letošní novinku, traktor modelu Zetor Major, předčil očekávání výrobce o téměř 60 %, a tak bude v Brně do konce roku vyrobeno 1 400 kusů nového modelu. Původní odhad výrobce při zahájení sériové výroby letos v únoru přitom čítal 900 kusů. Největší zájem o nový model mají malé rodinné farmy a kromě tradičních trhů je tento model oblíbený i ve Velké Británii nebo USA.

ZETOR-MAJOR-0002

„V současné době hlásí pokles velké evropské trhy, které byly dříve tradičními odběrateli traktorů vyšší výkonové kategorie. Jedná se například o Velkou Británii, Německo či skandinávské země. Zetor Major ve výkonové kategorii do 80 koní tak zcela odpovídá potřebám řady zákazníků na těchto i dalších trzích,“ uvedl dnes Marián Lipovský, zástupce výkonného ředitele a provozní ředitel společnosti Zetor Tractors a.s.

„Do budoucna je naším záměrem profilovat se spíše do pozice výrobce sofistikovaných traktorů s vyšším technickým standardem, které budou pro zákazníka rozumným kompromisem mezi cenou a přidanou hodnotou,“ podotkl Lipovský.

Základem současné nabídky značky Zetor jsou tři modelové řady pokrývající výkonové kategorie od 70 do 140 koňských sil. „V současné době připravujeme nové modely a plánujeme, že do pěti let nabídne Zetor až šest modelových řad pokrývajících výkonové spektrum od 50 do 200 koňských sil,“ dodal Lipovský.

(red), foto: archiv


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...