International Career Day se zaměří na zaměstnání studentů technických univerzit

Brno, 4. listopadu 2013 – Uplatnění studentů technických univerzit bude téma mezinárodního setkání studentské organizace Best. To se uskuteční od 7. do 13. listopadu v Brně a zúčastní se jej 200 delegátů z 95 evropských univerzit, kteří budou diskutovat a rozhodovat o budoucnosti studentů technických univerzit a budoucnosti samotné organizace.

best

Akce bude zahájena v pátek 8. listopadu jako Internatinal Career Day na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, kde se zúčastnění evropští i brněnští studenti dozvědí o možnostech práce a vzdělání v celé Evropě. Na zahájení promluví významné osobnosti, mezi nimi například prezident organizace BEST, rektor VUT v Brně Karel Rais, primátor, první náměstek primátora města Brna Robert Kotzian nebo zástupci firmy Škoda Auto. Ta je zároveň jedním z hlavních partnerů celé akce.

V odpoledních hodinách bude probíhat veletrh pracovních příležitostí, kde dostanou prostor partnerské firmy a univerzity (např. Whirpool, švédský Královský technický institut, KIC InnoEnergy nebo Škoda Auto), aby představily svoji činnost a přiblížily svoji práci a možnosti pro studenty. Díky tomuto mohou studenti získat širší přehled o firmách a volných pracovních pozicích nebo zahraničních univerzitách a nabízených oborech. Firmy budou na základě poskytnutých životopisů přímo na místě dělat s vybranými uchazeči pohovory.

V podvečer se pak studenti zúčastní jednoho z několika paralelně probíhajících workshopů na různá témata vedenými špičkovými odborníky. Zkusit si můžou např. vypracovat business plán se Škodou Auto, zjistit využití matematických metod ve volebním systému s Karlem Janečkem nebo prodiskutovat globální plán udržitelného rozvoje s OSN. Úspěšný den pracovních příležitostí zakončí neformálním navazováním dalších kontaktů u večerního rautu. Kromě studentů z mnoha evropských univerzit dostane příležitost navštívit International Career Day také sto vybraných studentů VUT v Brně.

Presidents' Meeting je organizován studentskou organizací BEST Brno (Board of European Students of Technology), která pro studenty VUT v Brně zajišťuje také výměnné vzdělávací pobyty v zahraničí nebo inženýrskou soutěž EBEC Brno. Více informací se dozvíte na webu presidentsmeeting.eu a best.vutbr.cz.

foto: archiv pořadatelů


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...