Studenti v Brně plánovali, jak pomáhat a podnikat zároveň

Brno, 13. dubna 2015 - Sdílení nářadí, ekologické květinářství nebo kultivace dálničních odpočívadel. To jsou některé z nápadů, se kterými přišli mladí lidé na brněnských workshopech o společensky prospěšném podnikání v rámci soutěže Social Impact Award. Nyní mohou soutěžit až o 3000 eur na rozjezd svých projektů.

Studenti impact hub

Přes šedesát účastníků přišlo na dvě brněnská setkání v rámci soutěže Social Impact Award. Do té se mohou hlásit týmy mladých lidí z celé republiky s nápady, jak ekonomicky udržitelným způsobem řešit společenské nebo environmentální problémy. První brněnský workshop byl zaměřen na hledání dobrých nápadů, druhý se uskutečnil v nově otevřeném sdíleném pracovním prostoru Impact Hub Brno a pomohl zájemcům jejich podnikatelský záměr dále rozpracovat.

Soutěžní týmy se do Social Impact Award mohou hlásit do 20. dubna. Autoři nejlepších pěti projektů získají cenu 1500 eur, pracovní zázemí v síti Impact Hub (která má nově pobočku i v Brně a Ostravě), vlastního mentora a možnost účastnit se letního akceleračního programu, na jehož konci se soutěží o dalších 1500 Eur. Kromě pěti vítězů vybraných odbornou porotou

„Ukazujeme mladým lidem další cestu, kterou se mohou vydat, když se rozhodují o své pracovní kariéře. Ať už je jim blízké téma lidských práv, životního prostředí, vzdělávání nebo třeba zdraví mohou se mu věnovat skrze společensky prospěšné podnikání,“ vysvětluje zaměření soutěže její iniciátor v ČR a spoluzakladatel Impact Hubu Brno Petr Vítek.

(red), foto: archiv organizátorů


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...