Medicom udržel růst i v roce 2012

Brno, 26. března 2013 - Přední farmaceutická společnost Medicom International, s.r.o. vykázala v roce 2012 meziroční nárůst 3,3 % (MAT 12/2012 dle IMS LC Sales) a v porovnání s dvaceti nejvýznamnějšími farmaceutickými firmami působícími na českém trhu se dostala mezi sedm nejvíce rostoucích firem (%PPG Local Sales dle IMS). Obrat společnosti Medicom International, s.r.o. v meziročním srovnání vzrostl o 3,2 %.

Graf-rust-01 thumb thumb

“Na výsledku se nejvíce podílela značka Tantum Verde, tedy dlouhodobě neprodávanější volně prodejná řada přípravků na bolest v krku v ČR,” uvedl generální ředitel společnosti Medicom International, s.r.o., PharmDr. Jozef Urban.

“V roce 2012 jsme v České republice také zaregistrovali sedm nových léků. Ze zahraničních registrací vkládáme velké naděje zejména do registrace Erdomedu na perspektivním ruském trhu, kde vidíme velký potenciál pro další roky,” dodal.

V roce 2012 se v portfoliu společnosti Medicom International, s.r.o. objevily nové přípravky - Levopront, Zolafren, Lodronat, Tepadina, Tevanel a byla navázána spolupráce s farmaceutickými firmami Teva a Riemser. Z portfolia jsme vyřadili celkem 15 přípravků.

Společnost Medicom International, s.r.o. prošla v roce 2012 úspěšně auditem Státního ústavu pro kontrolu léčiv i auditem Státní zemědělské a potravinářské inspekce.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...