Výrobce průmyslových snímačů Baumer otevře v Brně výzkumně vývojové centrum

Praha/Brno, 26. února 2013 – V březnu tohoto roku plánuje švýcarský výrobce průmyslových snímačů skupina Baumer otevřít v Brně nové výzkumně vývojové centrum. V příštích třech letech zde nabídne práci až 30 softwarovým a testovacím inženýrům. Investici pomohla zprostředkovat agentura CzechInvest, informovala tisková mluvčí agentury Adéla Tomíčková.

Ruce-podane-01

„Česká republika bude i do budoucna konkurenceschopná, pokud bude přitažlivá pro investiční projekty s vysokou přidanou hodnotou. Přesně o tom jsou podobné investice," zdůrazňuje ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. „Každý takový projekt je signálem pro další potenciální investory, že Česko není pouze o montovnách, ale také o výzkumu, vývoji a inovacích," doplňuje.

„Společnosti Baumer, která v České republice realizuje svou první investici, pomáhali naši projektoví manažeři s výběrem vhodné lokality," říká Petr Očko, ředitel sekce fondů EU Ministerstva průmyslu a obchodu, který je zároveň pověřený řízením agentury CzechInvest a dodává: „Jihomoravský kraj co do počtu investic zprostředkovaných agenturou CzechInvest a přislíbených pracovních míst dlouhodobě mezi regiony vede."

Podle vedení firmy Baumer bude nové výzkumně vývojové centrum v Brně v budoucnosti hrát klíčovou roli při implementaci vysoce inovativních a kvalitních standardů společnosti. „Výzkum a vývoj jsou základním kamenem naší firemní strategie. Nová pobočka v České republice rozšíří spolu s našimi stávajícími kompetenčními centry mezinárodní síť v této oblasti," říká Martin Neumeister, vedoucí výzkumně vývojového centra Baumer v Brně. „Rozhodnutí umístit nové centrum do Brna padlo po komplexní analýze. V jeho prospěch mluvila především úroveň zdejšího podnikatelského prostředí, napojení na zdejší univerzitu a také vhodná poloha," vysvětluje.

Aktuálně společnost Baumer hledá do svého týmu testovací a softwarové inženýry. V první polovině roku 2013 plánuje obsadit kolem 10 pracovních míst, v následujících 3 letech dalších 20 až 30. Kromě odpovídající úrovně vzdělání, potřebné praxe a základních odborných zkušeností požaduje firma po uchazečích také plynnou angličtinu, případně němčinu. Zaměstnanci budou totiž úzce spolupracovat s výzkumně vývojovým centrem ve švýcarském Frauenfeldu.

Skupina Baumer patří k předním světovým výrobcům průmyslových snímačů. Tato rodinná firma je na trhu už 60 let a v 38 pobočkách v 18 zemích světa nyní zaměstnává 2 500 pracovníků. Sídlí ve městě Frauenfeld ve švýcarském kantonu Thurgau.

Zdroj: CzechInvest


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN