Prezident Honeywellu navštívil Jihomoravské inovační centrum

Brno, 10. února 2011 - Prezident Honeywell Technology Solutions Lab dr. Krishna Mikkilineni, senior viceprezident firmy Honeywell International, navštívil Jihomoravské inovační centrum (JIC), kde s ředitelem centra Jiřím Hudečkem diskutovali o možnostech spolupráce při podpoře inovací v Jihomoravském kraji. Česká republika je pro Honeywell nejen perspektivním trhem, ale i důležitým místem pro spolupráci ve výzkumu a vývoji.

prezident1

Firma Honeywell od roku 2002 zaměstnává v Jihomoravském kraji stovky vysoce kvalifikovaných lidí. Honeywell umístil do Brna i jedno z mála svých vývojových center. Honeywell dlouhodobě spolupracuje s Jihomoravským inovačním centrem na několika projektech v rámci Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje. V loňském roce firma získala inovační voucher, na kterém spolupracovala s Vysokým učením technickým v Brně. Na jednání se diskutovalo o možnostech posílení spolupráce mezi firmou Honeywell a Jihomoravským inovačním centrem při podpoře inovací a podnikatelského ducha v regionu, např. spolupořádáním technologické soutěže pro začínající podnikatele v oblastech, které jsou z hlediska firmy Honeywell perspektivní.

Společnosti s vlastním výzkumem a vývojem jsou pro region velmi důležité, protože obvykle investují významné prostředky do rozvoje svých pracovníků, čímž zvyšují kvalifikaci místní pracovní síly, a jsou také často stabilními partnery pro spolupráci s místními výzkumnými institucemi i menšími dodavateli v regionu. Posílení těchto vazeb je klíčové pro rozvoj a dlouhodobou konkurenceschopnost regionu. V minulosti jsme byli svědkem toho, že velké výrobní firmy odcházejí za levnější pracovní silou do zahraničí a nechávají po sobě prázdné budovy a nezaměstnané. Přesun firmy, která má vazby na výzkum a vývoj v daném regionu, je pak daleko složitější, někdy i nemožný.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Březen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF