Honeywell v Brně otevřel výzkumné centrum pro pokročilou automatizaci skladů

Brno, 16. února 2023 – Společnost Honeywell ve svém areálu v Brně otevřela nové výzkumné a vývojové centrum pro pokročilé logistické technologie. Vyvíjené technologie budou skladovým a logistickým společnostem v celé Evropě pomáhat zlepšit jejich dodavatelské řetězce a posílit přesnost, efektivitu a průchodnost balíků.

honeywell otevreni centra pro automatizaci skladu

V tomto nejmodernějším zařízení budou inženýři společnosti Honeywell vyvíjet skladová řešení nové generace včetně inteligentních dopravníkových systémů, robotiky, automatických skladovacích a vyskladňovacích systémů, třídicích systémů, paletizátorů a pokročilých vychystávacích technologií ovládaných hlasovými a světelnými příkazy. Zařízení také zákazníkům společnosti Honeywell umožní poprvé si v Evropě tyto technologie zkoušet a školit se v jejich používání.

„V celé Evropě existuje velká poptávka po rychlých a vysoce přesných dodávkách zboží. Je způsobena chováním při online nakupování a postpandemickým boomem. Ale zatímco spotřebitelé nyní chtějí doručení do druhého dne nebo dokonce ještě tentýž den, dostat balíček z místa objednávky do místa dodání za méně než 24 hodin vyžaduje nesmírně složitý a pokročilý dodavatelský řetězec,“ vysvětluje Ivo Veverka, vedoucí manažer nového centra. „Automatizační technologie jsou klíčem, který může evropskému logistickému sektoru umožnit růst. Prostřednictvím naší nové laboratoře můžeme zde v České republice tato řešení poprvé otestovat a předvést našim evropským zákazníkům.“

Laboratoř o rozloze 6 000 m2, tedy zhruba o velikosti fotbalového hřiště, se nachází v prostorách Honeywell Technology Solutions v Brně. V tomto areálu v současnosti více než 1 000 vědců a inženýrů společnosti Honeywell pracuje na inovacích, které řeší zásadní výzvy v mnoha klíčových evropských sektorech – od logistiky přes letectví až po průmyslovou bezpečnost.

honeywell otevreni centra pro automatizaci skladu 2

„S rozšiřováním našich schopností v novém závodě budeme i nadále přijímat nové pracovníky v oblastech automatizační techniky, jako jsou elektrotechnika, PLC programování a software, a to i na českém trhu práce, na kterém je dostatek špičkových talentů,“ říká Aitor Herrera, Engineering Director, Honeywell Technology Solutions Czech Republic. „Naši lidé pracují na nejvyspělejších systémech, které mění způsob, jakým fungují kritická odvětví ekonomiky. Mnozí mají možnost sbírat zkušenosti také prací v zahraničí a osobně i virtuálně spolupracovat s kolegy z celého světa.“

Na trhu, kde rychlost a přesnost dodávky rozhoduje o konkurenční výhodě, se 60 ze 100 nejlepších světových maloobchodníků a 50 ze 100 nejlepších maloobchodníků v elektronickém obchodě již dnes spoléhá na automatizovaná řešení společnosti Honeywell pro manipulaci s materiálem. Nové centrum usnadní evropským zákazníkům, aby se přesvědčili o přínosu technologií Honeywell pro jejich vlastní regionální dodavatelské řetězce.

honeywell otevreni centra pro automatizaci skladu 3

Honeywell nové zařízení otevírá ve dvou etapách. Právě zahájená první fáze obsahuje pokročilý řídicí software a dvě předváděcí linky. Ty zahrnují dopravníky a třídicí systém, který zákazníkům ukáže, jak lze zboží rychle a přesně přesouvat ve skladu pomocí počítače. Druhá fáze bude zahrnovat technologii smyčkového třídění nové generace Honeywell a pokročilou robotiku. Toto řešení dokáže pomocí strojů a řídicích technologií Honeywell provádět vysokorychlostní třídění zásilek s různým způsobem balení. Budou zde také probíhat školení zákazníků k instalaci a uvedení do provozu.

Honeywell v Brně již řadu let do svého týmu přijímá další technology na práci v různých pozicích. Konkrétně v této nové laboratoři již pracuje více než 100 lidí.

"Budování vývojových center, stejně jako výzkum a vývoj obecně, jsou způsoby, jak naší ekonomice přinést přidanou hodnotu a zajistit její dlouhodobou konkurenceschopnost. Jsme rádi, že Brno je jedním z lídrů moderní české ekonomiky, a že naše nové logistické centrum pomůže posunout město i region kupředu,“ dodává Michal Závišek, General Manager, Honeywell Technology Solutions Česká republika.

Foto: archiv Honeywell


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...