Honeywell a Inmarsat spouštějí světově nejrychlejší službu L-band připojení za letu

Brno, 24. července 2022 – Společnosti Inmarsat a Honeywell nastavují nové měřítko v satelitní komunikaci uvedením SwiftJet, nejnovější služby pro připojení za letu pro business letectví. Do komerčních služeb vstoupí v první polovině roku 2023 a bude poskytovat dosud nejvyšší rychlosti v L-pásmu. Vývoj tohoto přelomového řešení zahrnoval také tým inženýrů v brněnském R&D centru Honeywellu, který se podílel na vývoji softwaru.

honeywell

SwiftJet využívá pokročilý hardware vyvinutý společností Honeywell, kterým může být vybavena široká škála letadel a který podporuje kokpitové a bezpečnostní služby. Jako jedna z prvních nových služeb představených v satelitní síti ELERA společnosti Inmarsat nabídne SwiftJet bezproblémové globální pokrytí napříč letovými trasami s maximální rychlostí 2,6 Mb/s, což je až šestkrát rychleji než stávající řešení pro business leteckou konektivitu společnosti Inmarsat v L-pásmu. To umožní cestujícím vytvořit si bezpečnou „kancelář na obloze“ – od vylepšených možností pro videohovory či procházení webu až po běžné řešení e-mailů, SMS, synchronizaci s cloudem a nástroji pro spolupráci, jako je Microsoft Teams. Budou také povoleny aplikace pro sociální média a video, jako je TikTok a YouTube, které byly na L-pásmo náročné. SwiftJet je možné předobjednat prostřednictvím společnosti Honeywell.

Služba také vytváří nové příležitosti na trhu menších tryskových letadel. Ta se dříve omezovala na základní hlasové nebo textové připojení, které nevyhovuje potřebám moderních cestujících. Honeywell a Inmarsat uvádějí na trh SwiftJet v kritické době pro průmysl obchodního letectví. Po období turbulencí v posledních dvou letech v důsledku globální pandemie nedávný průzkum společností Inmarsat a Corporate Jet Investor (CJI) ukázal, že 90 % respondentů z celého světa věří, že online aktivity rozdělené mezi podnikání a volný čas budou dominovat času manažerů ve vzduchu.

Adam Sheppard, ředitel pro konektivitu letadel společnosti Honeywell Aerospace, k nové službě uvedl: „SwiftJet představuje nejnovější skok vpřed v oblasti konektivity za letu, který kombinuje možnosti komerčních satelitů společnosti Inmarsat a odborné znalosti společnosti Honeywell pro připojení letadel k poskytování škálovatelné vysokorychlostní satelitní komunikace cestujícím ve výšce 40 000 stop. Se společností Inmarsat jsme pro současné zákazníky vytvořili cestu upgradu, který jim poskytne snadný přístup k bezprecedentním rychlostem internetu v L-pásmu bez výměny kabeláže nebo hardwaru antény.

Do vývoje nové služby se zapojil také tým inženýrů z Brna. „Jsme rádi, že jsme měli příležitost podílet se na vývoji tohoto převratného řešení s významným dopadem na budoucnost business letectví po celém světě. Náš brněnský tým se podílel na vývoji softwaru s využitím dovedností našich zkušených inženýrů,“ dodal Aleš Macek, Engineering Manager Honeywell Brno SATCOM team.

Kai Tang, ředitel Business Aviation společnosti Inmarsat, řekl: „Inmarsat je hrdý na poskytování služeb, které splňují jedinečné a rychle se vyvíjející požadavky našich zákazníků. Jako lídr na trhu v oblasti konektivity business letectví Inmarsat vyvinul SwiftJet v reakci na zpětnou vazbu od zákazníků a partnerů. V podstatě nás požádali, abychom rozšířili možnosti L-pásma, aniž bychom ztratili jeho charakteristickou odolnost, spolehlivost a dostupnost. Jsem hrdý na to, že mohu říci, že SwiftJet poskytuje toto vše a ještě více, otevírá vzrušující nové možnosti v kabině letadla a umožňuje uživatelům připojit více zařízení a užívat si vyšší rychlosti připojení, kdykoli a kdekoli létají. Přichází v době, kdy se byznysové letecké cestování nejen vrací na úroveň před pandemií, ale také zažívá bezprecedentní poptávku po připojení za letu.“


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...