60 miliónů na spolupráci českých a izraelských firem ve špičkovém výzkumu

Brno, 8. října 2013 - Agentura CzechInvest vyhlásila v polovině září pátou výzvu k programu GESHER/MOST. Až do 6. prosince se do posledního kola veřejné soutěže mohou hlásit české firmy. Program pomáhá našim firmám podílet se ve spolupráci s izraelským partnerem na projektech z oblasti aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje. Jde o unikátní program financovaný souběžně oběma zeměmi. Náklady české strany tak hradí Česká republika, izraelský podnik pak podporuje Stát Izrael.

„Izrael se může chlubit nejvyšším počtem patentů na hlavu na celém světě. Výzkumu a vývoji zde věnují opravdu hodně pozornosti, a v zemi se tak daří zejména oborům s vyšší přidanou hodnotou. Ty jsou rovněž zásadní pro konkurenceschopnost České republiky,“ říká Marian Piecha, generální ředitel agentury CzechInvest. „Díky programu mohou české firmy sdílet know-how s izraelskými partnery, získat cenné zkušenosti i obchodní partnery,“ dodává.

Přihlášené projekty by se měly týkat zejména informačních a komunikačních technologií, udržitelných a čistých technologií, zemědělských a potravinářských technologií, biotechnologií a zdravotnické techniky či moderního strojírenství – nových materiálů, nanotechnologií, kybernetiky nebo robotiky. Výsledkem společného výzkumu musí být konkrétní produkt, který půjde komerčně prosadit.

Program GESHER/MOST je určený malým, středním i velkým podnikům. Ve spolupráci se soukromou firmou se ale mohou zúčastnit i veřejné výzkumné instituce. Základní podmínkou přitom zůstává, aby se na každém projektu podílel nejméně jeden partner z ČR a jeden z Izraele.

Výsledky vyhlásí agentura CzechInvest 22. května 2014. Mezi vítězné projekty rozdělí 60 miliónů korun. Celkově program nabídl českým společnostem 300 miliónů korun v rámci pěti výzev. Více na czechinvest.org.


Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN