JIC pomůže firmám s žádostí o finanční podporu agentury CzechInvest

Brno, 14. června 2012 – Až tři miliony korun na poradenství s rozjezdem vlastního podnikání mohou získat začínající firmy z programu CzechEkoSystem agentury CzechInvest. Se zpracováním žádosti jim nově pomůže Jihomoravské inovační centrum (JIC), které včera podepsalo smlouvu s CzechInvestem a stalo se tak kontaktním místem pro jižní Moravu.

Business_grill_2012_3

Na poradenství a koučink získají firmy prostřednictvím programu až tři miliony korun na dobu až dvou let. Firmám z Jihomoravského kraje JIC bezplatně pomůže s přípravou žádosti do programu a poradí jim, zda jsou vhodným žadatelem.

„V první fází pomůže program firmě s rozvojem podnikatelského záměru formou specializovaného poradenství a koučinku od zkušených podnikatelů. Firmy, které projdou programem CzechEkoSystem, mohou pak zažádat o investici z národního seed fondu," vysvětlil Jiří Hudeček, ředitel JIC. Vyplnění žádosti je v porovnání s jinými dotačními programy jednodušší. „Po vstupu do programu je mezi firmami poptávka, již nyní máme přihlášeny dvě desítky zájemců," potvrdil hlavní konzultant JIC Miloš Sochor. V první výzvě mohou firmy žádat do 29. června 2012. Největší zájem mají společnosti z oblasti ICT, dále pak ze strojírenství a stavebnictví.

Jednou z firem, které již o program CzechEkoSystem projevily zájem, je i společnost Acemcee sídlící v Innovation Parku JIC. Produkt Takeplace, který firma nabízí, představuje komplexní software pro organizace a administraci konferencí, kongresů nebo veletrhů. Po dvou letech od založení chtějí svůj byznys na trhu lépe stabilizovat. „Do programu se přihlašujeme primárně z důvodu získání cenných konzultací od pečlivě vybraných společností s úspěšnou historií. Motivací je i finanční podpora a také je to vstupní brána pro další žádost o investici ze seed fondu," uvedl Jaroslav Škrabálek, ředitel firmy Acemcee.

„Pokud firma v programu uspěje, nečeká ji ani poté složitá administrativa, musí jen odevzdávat čtvrtletní zprávy a závěrečnou zprávu. Na konci pak předloží hotový podnikatelský plán a prezentaci pro budoucí investory," doplňuje Miloš Sochor. Termín pro dokončení všech projektů je říjen 2014.

Kdo může žádat?

Program CzechEkoSystem je určen pro české začínající firmy do pěti let od založení. Podnik nesmí mít více než 250 zaměstnanců a 50 milionů eur ročního obratu. Musí se jednat o firmy mimo Prahu, je možné využít i mimopražské pobočky. Vyloučenými obory jsou zemědělství, lesnictví, rybolov, akvakultura, uhelný a ocelářský průmysl.

Příprava žádosti do programu CzechEkoSystem není časově náročná. Firmy vyplní jednoduchý formulář žádosti a přiloží stručný podnikatelský plán a také rozvojový plán. V něm přesněji popíšou služby, které plánují v rámci projektu využít.

CzechEkoSystem je projekt agentury CzechInvest pro české začínající firmy, které hledají investora (nebo uvažují o zažádání investice z chystaného státního seed fondu) na rozvoj svého podnikání. Jihomoravské inovační centrum s CzechInvestem na projektu spolupracuje. Cílem programu je pomoci firmám připravit strategii vstupu na trh s novým, inovativním produktem či službou a nalézt vhodného investora. Poskytovatelem dotace je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

ilustrační foto: archiv JIC


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF