Zetor představil nový model - legendární Major se vrací

Brno, 12. listopadu 2012 - Nový model představil 8. listopadu výrobce moderních traktorů společnost Zetor. Jedná se o Zetor Major - menší kompaktní traktor ve výkonové kategorii do 80 koní. Novinka navazuje na stejnojmenný model, který byl v historii značky jedním z nejúspěšnějších traktorů. Spolehlivý, výkonný a na údržbu nenáročný model si získal pověst traktoru na celý život – té by měl dostát i jeho nástupce.

ZETOR-MAJOR-0004

„Nový model Zetor Major je určený především pro majitele menších či rodinných farem a vyniká poměrem cena/výkon. Základem je osvědčený čtyřválcový motor, který je stejně jako ostatní tovární motory naší značky navržený bez elektroniky a dodatečných přídavků do paliva. Naše motory se vyznačují především jednoduchým servisem a vysokou spolehlivostí,“ říká Marián Lipovský, zástupce výkonného ředitele a výrobní ředitel společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

„Podstatné je také velké převýšení točivého momentu (přes 35 %), což snižuje nutnost podřazování. Výkon motoru zůstává konstantní v širokém pásmu otáček. Samozřejmě nechybí řada dalších prvků pro zvýšení výkonnosti, ale i komfortu při práci s traktorem,“ dodává Lipovský.

Sériová výroba nového modelu Zetor Major bude zahájena na začátku prvního čtvrtletí roku 2013. V první fázi se bude jednat o kabinovou verzi s náhonem na 4 kola, od 2. čtvrtletí 2013 bude základní provedení doplněno ještě verzí s náhonem na zadní kola a kabrioletem ve verzích jak s náhonem na 2, tak i 4 kola. To, že rozšíření produktového portfolia o tento model byla správná volba, potvrzuje i skutečnost, že již k dnešnímu dni evidujeme pevné objednávky na 77 těchto traktorů s dodacím termínem leden 2013.

Základní technické informace:

  • Nový Zetor Major je vybaven plně synchronizovanou čtyřstupňovou převodovkou s třístupňovou redukcí a reverzací a umožňuje 12 + 12 rychlostí.
  • Model využívá hydrauliku s mechanickou regulací. 
  • Hydraulika pracuje v obvyklých režimech – tedy polohová, silová a smíšená. Vyznačuje se nejen vysokou zdvihací silou, ale i plynulou regulací spouštění včetně funkce hydraulického zámku při transportu nářadí. 
  • Traktor je vybaven dvousekčním nebo jednosekčním přídavným rozvaděčem. 
  • Komfortní kabina je konstruovaná s ohledem na praktičnost využití. Dostatek prostoru a ergonomicky řešené ovládací prvky usnadňují obsluze traktoru práci. Na přání klienta je kabinu možné vybavit klimatizací a přípravou pro montáž rádia. Kabina obsahuje také střešní okno pro bezpečnou práci s čelním nakladačem.
  • Na přání je možné traktor vybavit majákem, různými provedeními koncovek tříbodových závěsů a odlišnými rozměry pneumatik.

Historie modelu Zetor Major
První traktory Zetor z řady dnes známé pod obchodním názvem Major se začaly vyrábět s náběhem unifikované řady I už v roce 1960. Po soustavných modernizacích UŘ I představil Zetor v roce 1992 upravenou sérii, která nabízela vyšší výkon, spolehlivost a pohodlí řidiče včetně prostorné a ergonomicky dobře a přehledně uspořádané bezpečnostní kabiny.

Traktor Zetor Major byl poháněn tříválcovými a čtyřválcovými motory od 59 do 84 koní. Byl k dispozici ve verzi jak s pohonem dvou kol, tak s pohonem čtyř kol a s bezpečnostní kabinou nebo bez ní. Kompresor patřil ke standardu ve všech modelech. V roce 1997 vznikla řada známá pod obchodním názvem Super. Jednalo se o pět aktualizovaných modelů Major přinášejících výraznou konstrukční změnu nabízející moderní vzhled, vylepšenou hydrauliku, vyšší rychlost a rozšířený výběr příslušenství. Výroba traktorů Zetor Major byla ukončena v roce 2006.

Zdroj a foto: ZETOR TRACTORS a.s.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN