Brno se jako centrum vědy a výzkumu představí na evropském veletrhu MIPIM

Brno, 1. března 2012 – Jihomoravská metropole bude mít na největším evropském veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes samostatnou expozici o ploše 76 m2. Brno se zde ve dnech 6. – 9. března představí jako významné centrum vědy a výzkumu s cílem přilákat takové typy investic, jakými jsou centra sdílených strategických služeb s vyšší přidanou hodnotou. Veletrhu se každoročně účastní nejvýznamnější evropští a světoví investoři, developeři, banky a finanční instituce, realitní odborníci, města i celé regiony

CTP

Dlouhodobým plánem Brna je postavit svoji prosperitu na znalostní ekonomice a perspektivních oborech s vyšší přidanou hodnotou, jakými jsou například biotechnologie, zejména biomedicína (tzv. life-science), medicínské přístroje a informační technologie. V brněnské expozici tak budou prezentovány například integrované projekty rozvoje výzkumu Mezinárodní centrum klinického výzkumu a Středoevropský technologický institut společně s projekty brněnských univerzit a vědeckých center ALISI a CzechGlobe. Místo zde bude mít i nejvýznamnější brněnský rozvojový projekt Europoint Brno/Jižní centrum, tedy přestavbu železničního uzlu, revitalizaci a rozvoj území Jižního centra o rozloze 135 ha.

Právě o potenciálu center výzkumu a vývoje v Česku a o jejich vlivu na rozvoj měst a regionů budou zástupci města Brna spolu s Ostravou a Moravskoslezským krajem diskutovat při konferenci „Česká republika – dynamická země střední Evropy“, kterou ve středu 7. března pořádá organizátor veletrhu Reed Midem.

Na veletrhu se rovněž chystá představit Český technologický park Brno, zaměřený na oblast lehkého high-tech průmyslu a strategických služeb. Ten je budován akciovou společností Technologický Park Brno jako společná investice města a britské nadnárodní firmy P&Q Estates. Současný rozvoj Českého technologického parku je soustředěn do zón o rozloze více jak deset hektarů, na nichž nabízí reprezentativní plochy pro výrobu, montáž, výzkum, technický vývoj a kanceláře k pronájmu nebo k prodeji. 

Jednací prostor výstavní expozice města Brna na veletrhu MIPIM bude evokovat atmosféru meziválečných let minulého století, a to díky zapůjčenému mobiliáři a modelu proslulé funkcionalistické památky, vily Tugendhat, která zaujme i v významnou část brněnské expozice.

U příležitosti veletrhu se každoročně udělují ceny MIPIM Awards za nejlepší světové stavby uplynulého roku. Brno již dříve získalo významná ocenění v soutěži „European City of the Future“ pořádané magazínem Financial Times. V roce 2010/2011 se město umístilo na 1. místě v kategorii Eastern Europe FDI Strategy, dále v TOP 5 FDI Strategy Overall Europe a v TOP 10 měst Eastern Europe. Pro roky 2012/2013 se Brno umístilo v TOP 10 Eastern Cities Overall a v TOP 10 Eastern Cities FDI Strategy.

Projekty prezentované městem Brnem:

  • Mezinárodní centrum klinického výzkumu (FNUSA-ICRC)
  • Středoevropský technologický institut (CEITEC)
  • Univerzitní kampus Bohunice, Masarykova univerzita
  • Výzkumná centra VUT v Brně
  • ALISI – aplikační a vývojové laboratoře mikrotechnologií a nanotechnologií
  • Centrum CzechGlobe
  • Europoint Brno/Jižní centrum – železniční uzel a nová městská čtvrť
  • Český technologický park BrnoKreativní centrum Brno
  • Vila Tugendhat

Ilustrační foto: Český technologický park Brno


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...