Zetor loni dosáhl zisku 118 milionů, meziročně o dvě procenta více

Brno, 29. února 2012 (MEDIAFAX) - Podle předběžné neauditované účetní závěrky dosáhla skupina Zetor v roce 2011 konsolidovaného zisku před zdaněním ve výši 118 milionů Kč, což je o dvě procenta více než v roce 2010. Skupina o tom informovala ve středu. "Jsme rádi, že skupina Zetor navazuje na příznivé hospodářské výsledky a že za rok 2011 můžeme oznámit mírný nárůst zisku oproti předchozímu roku, a to v tržních podmínkách, které lze obecně považovat za nepříznivé," sdělil Petr Veselý, finanční ředitel firmy Zetor Tractors.

zetor-forterra

Tradiční výrobce traktorů loni posílil svůj zaměstnanecký tým. Ke konci roku 2011 stoupl počet zaměstnanců na 839, což je oproti roku 2010 nárůst o 11 procent. Nejvíce posílil vývoj a výzkum a také výrobní úsek, což souvisí i se zakázkou pro irácký trh. V současné době má společnost 856 zaměstnanců.

V průběhu roku 2011vzrostl vývoz traktorů Zetor například do Německa, Iráku, Bulharska, Litvy i na sousední Slovensko. Nejvíce traktorů Zetor (více než 40 procent) stále míří do Polska. Poroste však význam iráckého trhu, pozornost firmy se zaměří i na Alžírsko. I další africké země jako Egypt či Nigérii přitom zástupci společnosti považují za potenciálně velmi zajímavé. Firma aktuálně usiluje o vstup na ukrajinský a ruský trh.

Libor Popela, foto: archiv

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...