Letiště v Tuřanech získalo dotaci 170 milionů korun na svůj rozvoj

Brno, 19. prosince 2011 - Výbor Regionální rady Jihovýchod schválil dotaci ve výši 170 milionů korun pro projekt mezinárodního letiště Brno-Tuřany. Projekt by měl přispět mimo jiné ke zvýšení bezpečnosti cestujících.Na tuřanském letišti bude doplněna stávající infrastruktura zejména o vstupní objekt do areálu letiště a objekt Hasičského záchranného sboru Letiště Brno-Tuřany. Architektonická koncepce objektů bude navazovat na stávající organické prvky odbavovací haly Odlet. Budova Hasičského záchranného sboru Letiště Brno-Tuřany poskytne také zázemí pro garážování speciální zásahové techniky. 

letiste_turany250

Projekt počítá s úpravou úseků vnitřních komunikací v areálu a vnitřních i vnějších bezpečnostních systémů letiště. „Realizace projektu významně přispěje ke zvýšení bezpečnostních standardů v souladu s opatřeními přijímanými na mezinárodní úrovni za účelem zvýšení bezpečnosti civilního letectví, a to v souladu s evropskou legislativou a závazky vyplývajícími ze Schengenských dohod,“ dodává Tomáš Plačka, ředitel společnosti provozující letiště Brno-Tuřany.

Regionální rada Jihovýchod již v minulosti schválila projekt směřující k posílení infrastruktury brněnského letiště dotací 24,3 miliony korun, díky nimž byly pořízeny dva letištní nízkopodlažní autobusy a cisternová automobilová stříkačka.

foto: archiv airport-brno.cz


Související články:

Komentáře 

 
0 #2 Karel 2011-12-21 21:51
Reditel se jmenuje Plaček, ne Plačka :-)
 
 
+1 #1 xxx 2011-12-19 19:52
Jako možný cestující bych uvítal:
- pravidelnost, častost a stabilitu linek do důležitých destinací: Moskva, Frankfurt, Londýn, Paříž ...
- parkhouse, aby mi auto nemuselo stát někde na "poli"
Nenaplnění těchto elementárních parametrů mne vždy přesvědčí o tom, že je lepší letět z Prahy nebo z Vídně.
 

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.